Glavni meni

Pomoc i saveti oko prerade!

Započeo yamahar6dejan, 28 Februar, 2013, 22:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

yamahar6dejan

E ovako,smucilo mi se da ga gledam vise onako ciganskog,a i plus mi svaki dan stigne po jedna poruka "al ti je ciganski motor",e pa dosta je bilo :D resio sam do detalja sredim kawasaki zrx1100 (ciganija) :)
posto ja bas nesto i nisam strucan oko mehanike (mada volim da prckam :) ) zamolio bih vas za neke strucne savete : e pa da pocnemo, sto se tice farbanja,sitnih delova tipa volan,rucice,retrovizori,farovi to sam resio,auspuh ce ici iz grane ili akrap ili muzzys,to cemo jos da razmislimo! ono gde mi treba vasa pomoc to je : da li da ostavim ove obicne vile,ili da stavim usd od nekog motora,tj koja je bolja solucija? i treba mi pomoc oko zadnjeg dela,ne svidja mi se opcija sa fabrickim repom,pa bih hteo da stavim neki kraci da se lepo uklopi,nasao sam i koji samo ne znam gde ima da se kupi,vidim da preko dosta njih ga ima bas na zrx-u,pa ako neko zna link,ili zna nekog ko ima da proda slobodno da mi javi,uzecu sigurno! toliko za sada,kako radovi budu tekli,tako cu i pisati u ovoj temi,a evo i slika sta sam ja zamislio,i kako taj rep izgleda?

jura

Tu smo da pomognemo svako od nas zna po nesto,jedino se bojim da nije malo kasno za poceteak radova ,jedino ako ne radis bas komplet restauraciju.

yamahar6dejan

do kraja aprila ce sve biti gotovo ako bog da :-) jedino ne znam gde da nadjem ovakav rep,da li mozda Brka ima neki slican? trebala mi pomoc nekog ko se razume,koju zadnju vilu mogu da stavim umesto ove fabricke,mnogo mi je ruzna,hteo bih neku puniju? i da li da ostavim fabricke vile napred,ili da ih zamenim usd? ako neko moze da mi da savet,bio bih zahvalan? :) a kad se zavrsi motor,bicete svi pozvani kod mene na riblji paprikas i pivu :D P.S sigurno kuvam jedan od najboljih ;)

bobangsxr

Imam ja viljusku zadnju od vfr i felnu 18 sa gumom 240 ako te interesuje... guma i felna su nove

con3

Ekstra ovakve teme volim da pratim [thumb_up]

yamahar6dejan

motor je sad raskopusan,kako sta budem radio slikacu pa cu stavljati slike  [thumb_up]

jevta

Ja mislim da je trenutno prikladnije spustiti cenu za motor i onda dodati te pare sto bi dao na preradu pa se vozati ko svet.Ovako ako sad krenes u preradu tesko da ce to biti gotovo za ovu sezonu ili ce niti nesto na pola sto nikako ne valja.

yamahar6dejan

Citat: bobangsxr poslato 05 Mart, 2013, 00:48
Imam ja viljusku zadnju od vfr i felnu 18 sa gumom 240 ako te interesuje... guma i felna su nove
e to je sad problem,sto ja nisam strucan za prerade,pa ne znam da li bi to moglo da se namontira,jer mislim da vfr ima mono viljusku?

bobangsxr

Citat: yamahar6dejan poslato 05 Mart, 2013, 01:03
Citat: bobangsxr poslato 05 Mart, 2013, 00:48
Imam ja viljusku zadnju od vfr i felnu 18 sa gumom 240 ako te interesuje... guma i felna su nove
e to je sad problem,sto ja nisam strucan za prerade,pa ne znam da li bi to moglo da se namontira,jer mislim da vfr ima mono viljusku?


Pa moze da se namontira, vfr ima mono viljusku samo sto to je malo veci poso da se sve uklopi ali to mnogo lepo izgleda na fajteru.... ja sam hteo da uradim gsxf 750 u fajtera i zato sam i skupljao delove ali sam se u medjuvremenu ozenio i otisao iz Srbije, tako da mi sad to sve stoji dole a ne treba mi, ako te interesuje nesto imas slike u oglase sto sam postavio pa mozemo da napravimo neki poso


yamahar6dejan

auuuuu to bi bolesno izgledalo  [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] ali gde zadnje amortizere da zakacim,to je najveci problem   :'(

bobangsxr

To je najmanji problem, izbace se tvoji i stavi se jedan centralan...

©eki

Citat: jevta poslato 05 Mart, 2013, 01:01
Ja mislim da je trenutno prikladnije spustiti cenu za motor i onda dodati te pare sto bi dao na preradu pa se vozati ko svet.Ovako ako sad krenes u preradu tesko da ce to biti gotovo za ovu sezonu ili ce niti nesto na pola sto nikako ne valja.

  ... i na kraju svega, kad jednom bude¹ re¹io da ga proda¹, shvatiæe¹ kako se lako izgubi novac....

yamahar6dejan

gubio sam novac na mnogo vece gluposti pa sta sad,ovako cu barem da uradim motor po mojoj zelji,samim tim mi nece biti zao para ako me razumes  ;)
vise bi me bolelo da ga dam nekom za 1500e i manje kao sto su mi nudili nego da ulozim u njega 2000,3000e  [thumb_up]

ЯЭВОЛУТИОН

tak motor ne treba da se preradjuje....treba da se stavi originalan far i maska i da se ofarba u Eddie Lawson repliku i kraj....
http://www.interq.or.jp/kansai/caster/ZRX1100_t008.jpg
ako ga prepravi usraces celu dizajnerovu ideju...osim ako sebe ne smatras vrhunskim dizajnerom....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dr32

Citat: con3 poslato 05 Mart, 2013, 00:51
Ekstra ovakve teme volim da pratim [thumb_up]
I ja, i ja, i ja... :D
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

yamahar6dejan

Slazem se Revolucijo sa tobom,ali dosta stvari tu ne moze da se nabavi,npr masku sa nosacem i farom je misaona imenica naci na ebay-u,a o ovim stikerima na tanku i ovim malim ispod sedista da ne pricam :-(


yamahar6dejan

Odluceno je,ipak ce ostati fabricka linija,steta upropastiti taj retro fazon :) Gvozdene hvala za linkove :)

yamahar6dejan

maska,far i vizir kupljeni,e sad naci nosac ima da rodim mecku,jaooo Revolucijooo ti i Eddie Lawson :-)