Glavni meni

Briten Backyards Champion motorcycle

Započeo TOECUTTER71, 23 Februar, 2013, 03:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TOECUTTER71

http://www.nzonscreen.com/title/britten-backyard-visionary-1993
http://www.youtube.com/watch?v=4MbvMqNAFVY&feature=player_embedded#t=0s

Odgledajte ovo, vidite ©ta se mo¾e uraditi, kada je èovek sanjar, koji ima viziju, talenat i nepokolebljivost(¹to je na na¹im prostorima  velika mana), ovde da je to neko isto poku¹ao, verovatno bi mu 99% najboljih prijatelja rekla da je budala.i da ide da se leèi...to su te razlike...
prièa o èoveku koji u gara¾i svoje kuæe napravio motorcikli(u najbukvalnijem smislu te reèi, da je svaki deo od motora, do toèkova, napravljen u gara¾i i da je svojom vizijom, pomoæi nekoliko prijatelja , pobedio multimilijonske koncerne poput Ducatija, yamahe, etc(pravio je delove od carbon fibera, kada raèunam da u Srbiji osim nekoliko in¾enjera aeronautike i slièno, nije niko znao da li se to ma¾e na leba ili je neki materijal iz udaljene galaksije ) .

rboban

Gledao odavno.... pogledao opet!!!! Odlicno!!!!
Ride It Like You Stole It

dzimika

bilo je price o ovome negde, bas sam citao na njegovom sajtu kako je sve krenulo i kako je covek tada potukao timove sa budzetima od ko zna koliko milona sa skromnim budzetom

Andreja

Odgledao bez reèi, impresioniran sam.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

dzimika

prica je mnogo duza i dublja od ovih 7 min a moze se naci ceo tekst na netu

ЯЭВОЛУТИОН

Nazalost bese to labudova pesma...ubrzo, par godina nakon toga je umro od kancera.....i dan danas se prodaju suveniri sa Britten znakom....ali je svejedno promenio pravac motorciklizma...da nije njega bilo, verovatno nikada ne bi bilo DUCATIa u ovoj formi, ne bi honda pravila RVT sp1 i sp2, ne bi nastao TL1000r, ....BUELL...V tvin bi gotovo sigurno zamro ili bi prezivljavao kao rudimentarni deo motorciklizma....hvala mu za to.

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gvozden

Bio je ispred svog vremena, nazalost kao sto cece Rev, razboleo se i nije nastavio putem koji se redje ide.. Snimak kad lije svoj blok motra..ej bre...pa to je bilo prepricavanje u kafe Daytoni mesecima... jes da smo sa vhs-a gledali ko u spushtanje na mesec....
A inace ima kod nas ljudi koji cuda prave, samo nema se para.... Pa cak i kad se zrtvuje i porodica i sopstveno zdravlje opet je taj krvavi novac glavni krivac za neuspeh gerilla genija nase zemlje....

Hohštapler

Kaèio sam ja u ovoj temi dokumentarac o njemu, 8. strana
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,1836.140.html

Prelepa prièa, prava filmska...
Za svako po¹tovanje i diviljenje.
I mislim da zaslu¾uje zasebnu temu (samo ¹to se pi¹e Britten) :)

Sam motor je toliko ispred svog vremena da i danas u 2013. deluje kao ne¹to ¹to je iza¹lo iz fabrike pre 15 min, a izgleda kao skupltura. [klanjam_se]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.