Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m


Kostić


Hattrick

Citat: Hoh¹tapler poslato 09 Jun, 2018, 23:55

Ja pamtim svet kad se u radnju islo sa cegerom u rukama ili torbom za kupovinu.
Znaèi moglo se ziveti bez kesa.
Nemoj mi ta spinovanja. Nema izgovora za lo¹e navike. Ovo je nesto sto smo ranije mogli al
nas sad zabole jel da?!

Nema tu nikakvog spinovanja. Upravo je obrnuto. Potpuna zamena teza od strane trgovackih PR-ova. Pod satro brigom za okolinu, uvaljuju sami sebi ekstra zaradu kroz prodaju kesa, za nesto sto je do tada bilo besplatno. I tu ide takodje pitanje ravnopravnosti, onaj ko ima lovu moze da zagadjuje, onaj ko nema ne moze ? Zbog cega se uopste potencira prica da ako je nesto besplatno, onda ce ga neko baciti u sumu, a ako donese trgovcu 3 dinara onda nece ? Koliko ja znam kese se uglavnom koriste za odlaganje smeca u istu, pa u kontejner. Ovde se jednim udarcem ubijaju 2 muve, em uzimaju lovu na kesama, em racunaju na povecanu prodaju dzakova za smece. Koji su takodje od najlona. Ispada da kupovinom kese ostvarujes pravo na zagadjivanje. Druga stvar ako toliko brinu o ekologiji, zasto su ambalaze cipsa, smokija, bombona, zaledjenog povrca, ribe, sladoleda, od najlona ? Zasto nisu od biorazradivog papira ? Ko sprecava bilo koga ko kupi kesu za 3 dinara, da svu tu ostalu ambalazu opusteno baci u prirodu ? Politikantska demagogija level prvi razred osnovne skole. Komunalni redari u civilu, bez bilo kakvog obelezja, koji naplacuju debele kazne za svako, pa i najmanje bacanje smeca koje konstatuju, poput bacenog opuska ili ambalaze sladoleda, je jedino resenje koje je svuda u svetu donelo konkretne rezultate.

Boban_m

Na zalost tacno. Marketing je simbioza nauka od kojih je jedna psihologija.

Slaninar

Gotovo uvek u radnju nosim ranac, ili ceger, davno pre ovog naplaæivanja kesa. Lak¹e mi je nego vuæi stvari u tim glind¾avim kesama ¹to mora¹ gledati u pasulj hoæe li izdr¾ati do kuæe.
U radnju idem bajsom, ¹to je ekolo¹ki je li?  :)
Kese za ðubre kupujem posebne - kese iz radnje se lako pocepaju i procure, a to ne volem.

Priroda je stvorila dabra, a dobri dabri prave brane.
Stvorila je èoveka, èovek pravi kese.
Tako da je sve to prirodno.  :)
Puno nas je, zagadiæemo i usrati sve, onda æemo malo odumreti, pa æe sve nastaviti dalje svojim tokom neko vreme, dok se Sunce ne ugasi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Priroda ne trpi vakuum, neka druga vrsta ce zameniti izumrle ljude, kao sto su druge vrste zamenile dinosauruse. Verovatno neke bakterije, virusi, ili sitni insekti i zglavkari, posto tipujem na kvotu 1.02 da necemo izumrti kao vrsta za par stotina godina, lagano na tihoj vatri, od bolesti u svom otpadu i svojim govnima, vec da ce biti brzo, bolno i sa velikim bljeskom.  :) Ipak je nasa moc samodestrukcije na mnogo vecem nivou od vulgarne kese bacene pored puta. Inace sam licno izrazito ekoloski osvescen, i pozdravljam svaku zdravu inicijativu u tom smeru. Osim onih inicijativa koje prevodim kao jebanje u zdrav mozak, gde ce mi neki trgovacki lanac satro naplatiti kesu, uzeti par jebenih dinara jer su oni, wow naprasno veliki ekolozi, a prevoze sve svoje namirnice, pakovane upravo u najlonskim ambalazama, u raspalim kamionima na dizel gorivo, iz fabrika koje ispustaju svoje hemijske, kancerogene i toksicne otpadne vode pravo u recne tokove. Tim demagozima mogu samo da pokazem srednji prst, i kazem "fuck off" i vi i vasa kesa od 3 dinara.
Idem da kuntam :D

Kostić

док се то сунце не угаси, могли бисте да шутнете по једну љуту на сабајле па ђир витхоут хелмет свако по свом селу, чисто онако да не помрете овде у овом кењарнику жељни живота : )))


Slaninar

Citat: kosta66 poslato 10 Jun, 2018, 08:06
док се то сунце не угаси, могли бисте да шутнете по једну љуту на сабајле па ђир витхоут хелмет свако по свом селу, чисто онако да не помрете овде у овом кењарнику жељни живота : )))



Upravo se spremam na takvu akciju. Doruèak, dunja, pa bajsom sa klincem u prikolici na obronke Fru¹ke, da jedemo meso mrtvih svinja opaljeno u¾arenim drvetom, koje smo posekli u ¹umi!
Sve bez kacige!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin


Samo da vreme ne upropasti sve. Ovde veæ krenula ki¹a.

P.S. Mi sami moramo da zapalimo drvo :(
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

razumem da zabrane upotrebu najlon kesa i naplacuju papirne....skuplje su za proizvodnju ali se prirodno dezintegrsu jako brzo.....ali naplacivati tregericu koja kosta 0.5 dinara sa 3 dinara i pricati o ekologiji a pri tome na kesu nastampati svoj logo je jadnije da jadnije ne moze biti...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE

hvala Jugi na projektu zvanom nosac navigacije i telefona... [cheers] [cheers] [cheers] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]
jer touratech je za devojcice  ;) [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]






mrle

moram da skupim kintu za paket piva par kg mesa, treba da odradim par stvari na motoru, pa da se skupimo kod Juge, ako moze?
Da probamo da zakrpimo izduvne grane, da ispravimo desni top( udaren i kriv jos iz terazijskog tunela, pa ako nesto pukne, da varimo), da vidim filter vazduha...
mene iskreno samog mrzi da radim to. Mogu da dam nekom majstoru 20e za to, ali mislim da je bolje ovako :)

MIGE

Citat: mrle poslato 10 Jun, 2018, 20:33
moram da skupim kintu za paket piva par kg mesa, treba da odradim par stvari na motoru, pa da se skupimo kod Juge, ako moze?
Da probamo da zakrpimo izduvne grane, da ispravimo desni top( udaren i kriv jos iz terazijskog tunela, pa ako nesto pukne, da varimo), da vidim filter vazduha...
mene iskreno samog mrzi da radim to. Mogu da dam nekom majstoru 20e za to, ali mislim da je bolje ovako :)
tu se pita majstor juga  [thumb_up]

mali_zmaj

jos tri dana do Umaga..,usitnilo...,bit ce to lijepa voznjica,petstotinjak km.. u jednom pravcu..,malo djiranja po Istri..,o Jadranskoj da ne pricam...
jin-jang

Kostić

јеботебог, нема неке моје другарице да се овај није утрпо.... а добре сисе има а?




eclipse4


Hattrick


Boban_m

Korisnicka usluga za Sceptre televizor. Prije 10ak dana produvali zvucnici i ja prijavim kompaniji. Nije da je bio neki hendikep, ionako mi zvuk ide preko eksternih zvucnika, ali ajde posto je u garanciji. Sceptre je kalifornijska marka i nemaju servise po ostatku amerike koliko znam. Danas uredno dovezli novi TV, raspakovali i montirali, zapakovali stari tv i odnijeli. Lijepo je vidjeti postovanje prema kupcu. Imaju od mene pozitivne rivjueve po netu.

eclipse4

sutra ce taj tvoj kao nov da zavrsi negde drugde i niko u minusu.

UFF

ali kod njih za razliku od nas mora na kutiji da pise: refurbished