Glavni meni

Dunlop VS Pirelli

Započeo Gilipter, 06 Februar, 2013, 17:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

#60
moguce je da kod nas guraju bofl metzeler jer sam jos pre 15 godina licno saznao od uvoznika za bosch da postoje u prodaji proizvodi do SEDME klase,dobro ste procitali SEDME, I TO ZATO STO MI JE KOMSIJA  a ja sam mu dosadio kukajuci kako su mi crkavale svecice, ulozak brave , bombina ,kablovi  i to sve veoma brzo kao ovaj meceler

Nikle

Moje iskustvo sa nekoliko setova guma koje sam vozio:
Pirelli sport deamon- za suzuki gs 500 fenomenalna guma - presao 13000 km i uzivao u svakom.Za taj motor suvo5/5,mokro 4/5,hladno 3/5
Dunlop qualifire-7000 km kawasaki er6n- puno vremena joj treba da se ugreje,kada je idealne temperature odlicno drzi,ali na zalost to je skoro nikada, kada je hladna najgora guma na svetu,ispod 10c neupotrebljiva, samo za letnje suve dane i nista vise.
Pirelli diablo strada - prosecna guma, trajale mi 15000 km na yamaha thundercatu,i onda ih bacio zbog starosti,mogle jos 5000 suvo 3/5 mokro 3/5 hladno 2/5
pirelli diablo -cudna guma zadnja izdrzala 4500 km do zica,prednja na 6000km izgubila totalno grip,klizala na suvom bez razloga,maltene se skamenila iako 2 godine stara,do tada fenomenalne kada se ugreju suvo 4/5 mokro 3/5 hladno 2/5 yamaha thundercat
mischelin pilot road 3 zadnja- fenomenalna guma, sporo se trosi,drzi fenomenalno,jedina zamerka je sto je previse obla i mnogo lako se dolazi do  ivice gume.Presao oko 15000km na thundercatu suvo 4/5,mokro 5/5,hladno 5/5 ,za mokro i hladno vreme najbolja guma koju sam ikada vozio.Sporo skrece.
Pirelli angel st prednja-odlicna guma,koristio sam je u kompletu sa pilot road 3 i funkcionisale su odlicno.Trosi se kao zadnji pilot road 3,posle 8000 km izgubila grip koji je imala kao nova,spao na nekih 60%.Suvo 4/5,mokro 4/5,hladno 4/5 sportskija guma od pilot road 3,ali po meni losija
Metzeler raceteck k3 prednja i zadnja komplet- odlicna guma za suvo vreme, trajale oko 3000 km suvo 5/5,mokro 2/5,hladno? Previse kratko traju za moj ukus,kada se ugreju drze kao zvaka,ali se tako i trose,posle svake brze voznje se nabora guma. Vozeno na ducati 749
Pilot road 4 komplet - stavio sam na ducati 749 sa nadom da ce mi drzati kao pilot road 3 na thundercatu.Presao sam 4000 km, i gume su i dalje kao nove.Ozbiljno sam se preracunao.Nikad se nisam nesigurnije  osecao na motoru.Zadnja guma pri jacim ubrzanjima nenajavljeno pusta,i nemam nikakvo poverenje u ove gume.Za turing i kisu ok,za sportsku voznju na 749 nikakve.Moja greska,tako da ne mogu da budem objektivan,pogresio sam tip gume sa nadom da cu dobiti i jare(drzanje) i pare(10000km).Ne moze.Vozio sam i drugarov triumph tiger 900 sa pilot road4 trail i drze ko blesave,tako da je do tipa mog motora, nista drugo.Garantujem da pilot road 3 bolje drzi po suvom nego 4,i to primetno
Napominjem da je ovo cisto moje iskustvo i vidjenje i da nikom nista ne savetujem.Evo vec sam narucio sportsmart 2 pa cemo videti.Vozim samo po putevima i ne stedim motor,tako da je ovo moje vidjenje za ljude koji nisu prebrzi i koriste samo sportske gume nego vise sport turing sa naglaskom na sport.

sasa ns 1

izvinjavam se svima mislio sam na metzeler z6 da se krivi guma a ne m5

Radanovic

Malo reklame za Dunlop ...
(danasnja trka u Zaluzanima)




ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Radanovic poslato 27 Jun, 2015, 20:20
Malo reklame za Dunlop ...
(danasnja trka u Zaluzanima)




vec vidjeno...cim se malo ozbiljnije potera otpadaju komadi.....super corsa ne radi ista slicno.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11