Glavni meni

Poliranje plastike, vizira kaciga, vizira motora.

Započeo Polirko, 23 Januar, 2013, 10:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zemunboy

Citat: Taraba poslato 23 Januar, 2013, 14:58
PP mo¾e da se polira. Ispolirao ja neke plastike na KTM-u.
©mirgla od 330 do 2500 i finalno poliranje suvom magiènom krpom (jbg nemam one fensi sunðere za poliranje)
Ej bre, ko je tebe pitao ??? :P :P :P :P
pitam gosn Strucno Lice!

Kanarinac

Ovo sto ja hocu da poliram je rezervna kaciga. Koristim je kad moja nije tu ,kao sada i za suvotaca.

Polirko

Citat: zemunboy poslato 23 Januar, 2013, 14:55
A sad objasni zasto ne mozes da poliras PP plastiku? :D

Jednostavno je takva struktura plastike. Ne znam ¹ta to u odreðenoj vrsti plastike dozvoljava da se polira a ¹ta ne. Jedino mo¾e da se lepi, ¹to posebnim vrstama lepka, ¹to plastiènim elektrodama. Tu staje moje znanje :-D

Polirko

Citat: Taraba poslato 23 Januar, 2013, 14:58
PP mo¾e da se polira. Ispolirao ja neke plastike na KTM-u.
©mirgla od 330 do 2500 i finalno poliranje suvom magiènom krpom (jbg nemam one fensi sunðere za poliranje)

JBG, niko ne zna sve. Ja sam probao i nisam bio zadovoljan rezultatom. Mo¾da bi nekome bilo dobro, ali po¹to meni nije, ja ne primam takve poslove. U svakom sluèaju, koja god da je vrsta plastike, bitno je da si ti zadovoljan, zar ne?

Polirko

Citat: Kanarinac poslato 23 Januar, 2013, 15:12
Ovo sto ja hocu da poliram je rezervna kaciga. Koristim je kad moja nije tu ,kao sada i za suvotaca.

Uf, tu ima svakakvih materijala... èista plastika, metalik boja, vodeni dekali, ¹tampane nalepnice... Ne¹to se mo¾e raditi, ne¹to ne, kao i svugde.

Taraba

Ma ja sam uvek zadovoljan.
Video sam na nekom drugom forumu da je lik uspe¹no polirao PP plastiku na KTM-u sa 3M polir pastama i Wurth mlekom za poliranje. Mirror fini¹... skoro.
Ja sam probao sa farecla G3 i ne mo¾e... mora ne¹to ozbiljnije.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Kanarinac


Polirko

Citat: Taraba poslato 23 Januar, 2013, 16:07
Ma ja sam uvek zadovoljan.
Video sam na nekom drugom forumu da je lik uspe¹no polirao PP plastiku na KTM-u sa 3M polir pastama i Wurth mlekom za poliranje. Mirror fini¹... skoro.
Ja sam probao sa farecla G3 i ne mo¾e... mora ne¹to ozbiljnije.

Farecla G3 nije najbolja za fini¹. Ja za kola koristim Farecla Total ali i posle nje dobro doðe ne¹to za zavr¹nicu.

Polirko

Citat: Kanarinac poslato 23 Januar, 2013, 17:10
Ma necu ja celu kacigu nego vizir samo :)))

Hehehe... nismo se razumeli. Sreæa pa ne upravljamo atomskom centralom :-)

Kanarinac


Andjelo

Citat: Taraba poslato 23 Januar, 2013, 16:07
Ma ja sam uvek zadovoljan.
Video sam na nekom drugom forumu da je lik uspe¹no polirao PP plastiku na KTM-u sa 3M polir pastama i Wurth mlekom za poliranje. Mirror fini¹... skoro.
Ja sam probao sa farecla G3 i ne mo¾e... mora ne¹to ozbiljnije.
evo ti jedan savet  ja jesenas probao da oradim jedan kvad  drugaru plastike bile urnisane  ,pre toga radio par dela od PP ali masinski i lose je ispalo jedini nacin da se odradi solidno je sto si ti rekao smirgla sve zavisi kolkoje ostecenje  i pohabanost i rucno a zatim sonax nanotech polir pasta ima grublja  ,za glancanje i zatim visok sjaj odradio ga rucno i ispalo skoro kao novo masinskimn putem nisam probao ali bi treballa profi polirka sa startom od 700 O/min i na minimalnu brzinu poliranje sa odakvatnim sundjerima antihologram  probao i 3M paste ali nisam toliko zadovoljan kao sa ovim Sonax-ovim ...........................inace jos jedan savet za poliranje vezira posto sam jos pre 5 godina poceo da poliram farove i sve skoro vrste plastike da kada se skine zastitni sloj sa vezira sve brze ce doci do novih ostecenja a moze da se ispolira tako dobro samo postupkom pasta ,kreda ........................


Lazic

Citat: Polirko poslato 23 Januar, 2013, 17:21
Citat: Kanarinac poslato 23 Januar, 2013, 17:10
Ma necu ja celu kacigu nego vizir samo :)))

Hehehe... nismo se razumeli. Sreæa pa ne upravljamo atomskom centralom :-)


sine idi ofarbaj prozore, dobro tata...

neko vreme kasnije: tata, jel i ramove da ofarbam...? [rofl]

Polirko

Citat: Andjelo poslato 23 Januar, 2013, 17:28
Citat: Taraba poslato 23 Januar, 2013, 16:07
Ma ja sam uvek zadovoljan.
Video sam na nekom drugom forumu da je lik uspe¹no polirao PP plastiku na KTM-u sa 3M polir pastama i Wurth mlekom za poliranje. Mirror fini¹... skoro.
Ja sam probao sa farecla G3 i ne mo¾e... mora ne¹to ozbiljnije.
evo ti jedan savet  ja jesenas probao da oradim jedan kvad  drugaru plastike bile urnisane  ,pre toga radio par dela od PP ali masinski i lose je ispalo jedini nacin da se odradi solidno je sto si ti rekao smirgla sve zavisi kolkoje ostecenje  i pohabanost i rucno a zatim sonax nanotech polir pasta ima grublja  ,za glancanje i zatim visok sjaj odradio ga rucno i ispalo skoro kao novo masinskimn putem nisam probao ali bi treballa profi polirka sa startom od 700 O/min i na minimalnu brzinu poliranje sa odakvatnim sundjerima antihologram  probao i 3M paste ali nisam toliko zadovoljan kao sa ovim Sonax-ovim ...........................inace jos jedan savet za poliranje vezira posto sam jos pre 5 godina poceo da poliram farove i sve skoro vrste plastike da kada se skine zastitni sloj sa vezira sve brze ce doci do novih ostecenja a moze da se ispolira tako dobro samo postupkom pasta ,kreda ........................

Da, kada se skine taj za¹titni sloj, iako br¾e doðe do o¹teæenja, br¾e i lak¹e se i elimini¹e. Naravno, dublje ogrebotine ne spadaju u lak¹e :-)

Mil@n

Jel zna neko èime bi mogao da se ispolira ekran na navigaciji ?
Nisam se setio da kupim onu za¹titnu foliju pa sad ima ba¹ dosta ogrebotina.Ekran je od neke plastike,savitljiv na dodir.