Glavni meni

KAMINI???

Započeo gmum44, 02 Januar, 2011, 22:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

goranvojska

pokusaj u keramiku mladenovac znam da su imali kamine ne znam dal jos rade

Kengur

Imas pivo a imas i jedan plus, da te malo cupam iz ovog upeklog minusa... ;) 'Ladno bre... ;)

Inace, svidja mi se!

Ujakovom prijatelj iz Istre, ima pomocnu kucicu u kojoj se toci domace vino i slatke rakije(to sam sad prvi put probao u Portorosu), i na sred kucice kamin... A joj kako dobro izgleda... Zao mi je sto nisam slikao, ali sam tel ostavio u stanu...

despic

preporucujem zatvoreni lozionik (da ima staklo sa prednje strane)...prakticnije je iz vise razloga
samo kvalitetan lozionik ti je oko min 500e, bio...ne znam sad kolko to kosta...sprovodjenje odzaka, moze da bude dodsta skupo, zavisi koliko je dugacko i da li ima preloma...znaci...500e ;)
a ostalo, dal ces gips ili mermer ili ciglu...to je u principu najjeftinije i najmanje bitno...
ako hoces da platis i ne mislis, zovi neku firmu da ti uradi sve...
a ako oces da prodjes jeftinije, radi sam
kupi loziste i ozidaj, ali za izolaciju i odzak moras da zoves nekog stvarno dobrog, jer je to bitno do jaja...
veoma lako zna da se izgubi puno energije
klasican divljak

Kengur

A da, sad kad videh despicev post...

Mozda ima jedan ugradni na prodaju sa staklom, za jeftine pare... Bio je ugradjen u neku vilu na Dedinju koja je renovirana pa je uzet u kompezaciji... Nikad nije zalozeno u njemu...
Ako nekog zanima nek kaze pa da ga slikam, od burazera je...

despic

reci kol'ki je i kolko para!?
klasican divljak

Kengur

Ajde provericu danas pa cu javiti...

Ajde da lupim da su vrata metar sa metar... Tj loziste ili kako vec... Lupam gluposti, ne razumem se u kamine ni najmanje...
Mislim da je ugaoni, tj da se stavlja u ugao...?


despic

aj ti to proveri malo bolje...metar sa metar je onako...podosta ;)
klasican divljak

Kengur

Provericu veceras, slikacu pa cu okaciti sliku...

Kazem ti da se ne razumem bre u kamine... ;D

despic

pa nisi ni ginekolog, a opet volis da ebes :)
klasican divljak

Gremlin

Nema sanse da je metar sa metar, obicno je najvece loziste 80 x 60.

Lozista mogu biti metalna, otvorena/zatvoren ili zidana od samotne cigle (sto sam ja uradio). Ne volim zatvorena lozista (sa vratima), nekako se hubi kontakt sa vatrom, dimom, pucketanjem.

"Shamot" iz Arandjelovca je pravio gotova shamotna lozista za ugradnju: http://www.samot.rs/

Takodje, gotova lozista se mogu pogledati i ovde, ali su jako skupi: http://www.kamini-beofabrilor.com/index.html

Po oglasima se moze cesto naci i Franklin metalno losiste za sitne pare.

[cheers]

Kengur

@despic

Jeste, ali ga u kamin ne guram... Mnogo vruce kazu ljudi...  ;)

despic

Citat: Gremlin poslato 03 Januar, 2011, 12:01
Ne volim zatvorena lozista (sa vratima), nekako se hubi kontakt sa vatrom, dimom, pucketanjem.
al ti zato posle nije garav zid, ne moze da ti ispadne zar, mozes slobodno da ostavis da ti gori dok nisi kuci, mozes da regulises dotok vazduha...
a ako bas oces kontakt sa vatrom dimom i pucketanjem...otvoris vrata :D

@kengur
mnogo slusas druge, gurni pa vidi...stavis posle malo senfa i zvaknes
klasican divljak

Gremlin

Citat: despic poslato 03 Januar, 2011, 12:14
Citat: Gremlin poslato 03 Januar, 2011, 12:01
Ne volim zatvorena lozista (sa vratima), nekako se hubi kontakt sa vatrom, dimom, pucketanjem.
al ti zato posle nije garav zid, ne moze da ti ispadne zar, mozes slobodno da ostavis da ti gori dok nisi kuci, mozes da regulises dotok vazduha...
a ako bas oces kontakt sa vatrom dimom i pucketanjem...otvoris vrata :D

@kengur
mnogo slusas druge, gurni pa vidi...stavis posle malo senfa i zvaknes

Ako je dobro resen dimnjak, ne bi trebalo da dimi i cadjavi...kod mene posle 7 godina jos nije za krecenje...a protiv ispadanja zara moze neki lep paravan od kovanog gvozdja.

Kamin sa staklom mu nekako dodje ko hebanje sa kondomom... :P

[cheers]

despic

to je tacno...
jebesh kamin ako nije ako nije jebozovan i sexy
al ja uvek gledam prakticnu stranu...ne daje mi se 150e za abortus ;)
klasican divljak

Kengur

Citat: despic poslato 03 Januar, 2011, 12:22
to je tacno...
jebesh kamin ako nije ako nije jebozovan i sexy
al ja uvek gledam prakticnu stranu...ne daje mi se 150e za abortus ;)


U jbt, gde je to 150 evra? Kod kasapina? :D
Pre par godina 350e u privatnoj...

P.S. Nisam JA abortirao, niti je moja devojka...! :P
Znam da ste jedva cekali ovo da cujete... ;D

Dragan_kineziolog

E ovo za dimljenje zida je djelimicno tacno ;D
Al ipak merak je sa otvorenim lozistem. Moj je zidan od one crvene cigle, pa je u donjem djelu udaren drugi sloj od fasadne a u gornjem presvucen fasadom. Lozis ga od 12 do 4 a grije navece do 10. Cigle kad se zagriju ne popustaju. Ne znam koliko je tacno ispao, kupljena cigla, tetak mi dobar majstor i udri ;D
Tezak je zivot nas nindzi

gmum44

Hvala ljudi a vidim da nisam jedini! Kengure proveri pa kazi sta je i kako je i sta je sa tim kaminom sa dedinja!HVALA JOS JEDNOM Gremline objasnjenje je do jaja!!!
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

Kengur

Evo vam par informacija o ovom ugradnom sto sam pricao...
Znaci, zatvoren je, marke EDIL, ima dva creva za izduvavanje toplog vazduha, moze da greja xx prostorija, ima one stitnike pored sto idu od mermera tj mermerne ploce... Nije nikad paljenja vatra u njemu, cuvano je neko cvece... ;D

Slike nemam, zavucen je negde i rasklopljen tako da nije pogodan za slikanje...
Cena 950evra s tim sto mislim da mozete da se dog sa covekom ako ste ozbiljni.
telefon: Koga zanima nek mi sibne pp ;)

Pozdrav od mene toliko.. ;D