Glavni meni

Elektrièni Motocikli

Započeo Quickie, 30 Decembar, 2012, 15:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Citat: Slaninar poslato 13 Novembar, 2015, 12:49
Citat: Jefta poslato 13 Novembar, 2015, 12:27
Samo sto sve vise u svetu ljudi prelaze na ciste izvore energije. Vetrenjace, hidrocentrale...

Ne sporim, samo pitam, jesi li siguran? Solarne æelije, baterije, koliko je to zaista ekolo¹ki? Pitam po¹to, koliko sam uspeo do sad da shvatim, jedina stvarno ekolo¹ka tehnologija je nuklearna elektrana. Ako ne doðe do havarije. Najmanje zagaðuje.

Hidrocentrale naru¹avaju prirodnu ravnote¾u remeæenjem toka reke i nivoa podzemnih voda.

Za vetrenjaèe i solarne ploèe nemam podataka koliko njihova proizvodnja, prostor koji zauzmu i eksploatacija zagaðuju okolinu. Da li se solarne ploèe lako recikliraju kad im istekne rok trajanja i koliko ¹tete okolini?


Koliko sam skapirao, prava ekologija je ukidanje kapitalizma. Te¹ki komunizam - dobije¹ sme¹taj blizu posla, nema tro¹kova transporta i zagaðenja. Prevoz samo voz, metro, autobus, bicikl - bez privatnih vozila, to je luksuz i ¹teti okolini.

A dali se nuklearni otpad lako reciklira i koliko steti okolini tad ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Slaninar

Koliko sam shvatio, nuklearni otpad se reciklira lako i bezbedno, bez velike ¹tete po okolinu. Sranje nastaje kad se desi havarija.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Kad ponestane fosilnih goriva, bice neizbezno koristiti nuklearne elektrane a vozila biti na baterije.

Hohštapler

Jednu stvar niko ne spominje.
Vodonik.

Jedini ekolo¹ki "prenosilac" energije jeste vodonik. Ne treba biti puno pametan, samo videti kako je to u prirodi re¹eno.
Problem je ¹to jo¹ uvek nemamo energeski jeftin sistem za dobijanje èistog vodonika, ali kad to bude re¹eno energija nije problem. Gorive æelije su male, kompatkne, efikasnije od bilo kog vida transformacije energije koji danas poznajemo, i pouzdane (Apolo letelice u svemiru osim jedne gorive æelije nisu imale back up sistem - onda vam je jasno ¹ta su oni znali jo¹ tada al se nekom ne isplati da to pu¹ta u komercijalne svrhe). Pakard-Bell 10ak godina razvija civilne sisteme gorivih æelija, al jo¹ uvek su preskupe...
Tako da, nemam sumnje da je  i-motoGP buduænost. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

srbac


Slaninar

Citat: srbac poslato 13 Novembar, 2015, 15:46
Ili na pedale

Si lud?! Pa zimi mi tro¹i 2 (slovima DVA!!?!?!) bureka na sto kilometara!  Ko æe to na'raniti?!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

fosilnih goriva sve manje ima....i tako vec 100 godina ....izgleda da se fosilna goriva obnavljaju...ali nisu utvrdili kako....inace tehnologija za dobijanje sintetickog goriva postoji, ali je trenutno skuplja od tehnologije dobjanja nafte iz vusotina i skriljaca....drasticno bi smanjilo drzavne akcize ako bi se prodavalo gorivo po trebutnoj ceni....sa vodonikom i gorivim celijama je isto...kada bi se drzava odrekla akciza gorive celije bi po kilometru bile isplativije od benzina za krajnjeg korisnika....ali AKCIZE....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Quickie

Happiness real only when shared.

ЯЭВОЛУТИОН

10 000 usd za prevoz.....kad budu 5000 imaju sanse
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

idanijel


Glava Dole

stavi na poniku motor i dobijes isto...

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andreja

! No longer available

Volim da trese, miri¹e, da se èuje ali stvarno ne bih imao ni¹ta protiv da posedujem ovakvu igraèku. Napuni¹ bateriju i gas, ni¹ta menjanje ulja i ¹telovanje ventila na XX sati, generalne itd...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

DebeliZmaj

kapiram da je i lakshe nego klasican moped
za ubrazanje kazu da je linearno a usput
i programibilno :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hohštapler

Da pokrenemo ponovo temu...
Laziæu, za tebe
! No longer available
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic




Nika

Citat: ninja66 poslato 23 Oktobar, 2015, 12:04
Electric STORM Pulse, prvi turing model. 240 milja autonomije, punjenje na 80% za 40 minuta, zamena baterija za 7 minuta. Krecu na 80-todnevni put oko sveta da dokazu da je upotrebljiv itd.itd.
Ako su ovakve nakaze buducnost, jbga.


I uspeli su:
https://www.storm-eindhoven.com/World_Tour_2016
https://www.storm-eindhoven.com/STORM_Wave
Izgled se ni meni ne sviða - ali uz malo stilizovanije oklope bi mogao da izgleda ba¹ onako kako se tebi sviða...



Ali ideja da su uspeli da izvedu takav poduhvat na vozilu koje se napaja iz stadardnog sistema dostupnih svim ljudima ¹irom sveta...
Hm Hm Hm...

Posebno mi se sviða fora sa ketrid¾ baterijama:
- putuje¹ dalje: treba ti vi¹e = te¾e i dalji domet.
- Vozi¹ se po gradu: treba ti manje = lak¹i (ostavi¹ donje = ni¾e te¾i¹te), kraæi domet.
- Zamisli doðe¹ na "pumpu", izvadi¹ svoje prazne, zameni¹ na pumpi za pune, plati¹ i vozi¹...

bigbad86

Svakako sumnjam da su baterije teze od agregata i menjaca sa svim tecnostima?