Glavni meni

Koji skuter da uzmem

Započeo con3, 15 Decembar, 2012, 13:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

con3

Planiram da uzmem neki skuter za sitnice po gradu od 50 kubika sta je po vama najbolje jetforce 50,aprilia sr 50 ,malaguti f15 50...

MIGE

dobri su to skutercici...ja sam imao nrg-a,taj je isao ko blesav sa mojih 105 kila  [thumb_up]

perlx

SR/Runner/NRG/Aerox. Oni su laganica.
Hondu, Kymco ili SYM ako imas nekog preko.
Ostalo zaobidji ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Jet force nikako...problematicni di tech...nepopravljiv
Aprilia sr 50...moze ako nije di tech
piaggio nrg 50...moze ako nije di tech

Yamaha aerox je najbolji u klasi
Piaggio ili Aprilia medju boljima
Peugeot Speedfight ima problematicnu prednju viljusku
Malaguti je dobar, jer deli Yamahin agregat ali je firma otisla u kurac pre par godina i svaki im je deo sada papren

kinezi nikako....ide ko kurac koci ko kurac i kvari se ko sir na 40 stepeni.

nemoj da uzimas motor sa kitom, jer trosi 7 i vise litara.....dakle samo standard...pri tome razlika u idenju ne opravdava ulaganje, servisni interval i potrosnju.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

E da

ako naletis na Hondu x8r sa malossi i pollini varijatorom...odlican skuter...skoro neunistiv....bez varijatora ide ko slina.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bishke

aerox ili NRG po mom misljenju
You should do one thing every day that scares you

con3

Potrosnja mi je bitna nije vazno koliko ide

El Jefe

Ima u Novom Sadu Aprilia Skarabeo 100cc.Mislim da je minarelijev agregat.Na nekim oglasima bila
Друштво за заштиту од животиња

perlx

Pozeljno je zaobici Peugeot i Mina 100cc jer ces za delove da se bavis arheologijom i alhemijom, a cesto im trebaju.

Revoluciju SF 1 i 2 nemaju problematicnu vec suicidnu prednju viljusku. 3 ima obicnu viljusku ali glup blok.

Con3 bolje definisi sta tacno zelis.
Zdrav piaggio agregat trosi serjiski 4-4.5l po bg. 2t.
4t trosi duplo manje ali ti treba duplo duze da stignes  :o

con3

Pre bih 2t krajnja brzina mi nije toliko bitna jer bih ga vozio samo po gradu ,i bitno je da se nekvari

Bishke

You should do one thing every day that scares you

Bori¹a

znam da neces biti odusevljen mojim predlogom, ali ja imam kymco-a agilitija, 50 kitovan na 80
do nekih 40kmh startniji je od aprilie sr50, probao, a posle do nekih 65 ga aprilija stize i ode posto je njemu tu kraj..

trosi 2.5-3l mozda i manje kada se usteluje

con3

Ma nebih nista da budzim samo da mogu da se prevezem od tacke A do tacke B a da ima neko ubrzanje sto kaze Bishe .

Kengur

koji ce ti q 2t 50 kuba?

4t i mirna ti glava... manje trosi, nema nikakvo odrzavanje...

cone

rox ili sr50, em sto su najlepsi, em najbolji :)

zemunboy

Citat: Kengur poslato 15 Decembar, 2012, 15:18
koji ce ti q 2t 50 kuba?

4t i mirna ti glava... manje trosi, nema nikakvo odrzavanje...
Pda, 4T su toliko savrseni, pa oni ni kajs i rolnice ne trose...





:P :P :P

Kengur

Jeftiniji je u svakom pogledu i ne moras da dolivas ulje za mesavinu i sigurno ce da nadzivi 2t    6duplo....


Ja bih bar pre tako, a ostalo je na njemu... :) 125 ili 250 i mirna glava, ide 6 puta bolje a trosi isto ako ne cak i manje od 50ce 2t...

WOLVERINE



  I ja tipujem na aerox.....

Bori¹a

ja na kymco-u nista od toga nisam menjao, jes' da malo slabije ide tj zrelo je za zamenu, ali posle 15.000 i 7 sezona valja promeniti ;D

ЯЭВОЛУТИОН

realno ako imas A dozvolu...bolje kupi 125 4t...manje trosi bolje ide a odrzavanje je isto ili jeftinije...registracije je skoro ista, posto se sad registruju i ovi od 50 ccm svake godine....Lyberty 125, majesty 125, kymco 125.....to su agregati na rol lagerima i skoro pa da su neunistivi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11