Glavni meni

Tomos T-15

Započeo stilgar, 12 Decembar, 2012, 19:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

ovakav ko na slici kupljen mi je od roditelja 1975 u junu, (imo sam 16 god.) na kredit, hteo sam doduse cros juniora al njega je bilo tesko naci u to vreme u bg-u, pa je odluka pala na 15 icu. Najlepse uspomene me vezu za taj motor i nijedan posle (valjda zato sto sam tad bio mlad :) ) nije bio kao taj malisan. 1000 km sa mesavinom 5%posle toga prednji zub veci za 1 zub, skinut volan, zamenjena viljuska, stavljena sa T15sprint-a, tomaseli heblovi, pozadi dunlop race guma "jajara" kako smo ih tada zvali :) zamenjen auspuh stavljena pistaljka sa juniora, ispravljen ugao da bi mogu i u desnu krivinu, niklovan filter vazduha, stitnik lanca, poklopac za alat (bio je nekad nikler u visnjickoj kod tri bika kafane)
p.s. slika nije mog motora al je isti kad je bio nov samo sto je moj bio zlatne boje :)

zemunboy

mmmmmmm, petnaja sa kosim usisom... jedini cilindar koji je mogao parirati juniorovom...

pit



              A aaa istog ovakvog 1975 kupio moj prvi komsija....ista boja sve isto....vozio ga jedno leto , pao s njim i ostavio ga nartednih 30 -ak godina ....sve dok mu nije poraso  sin koji ga je dohvatio i urnisao ga za par godina.Krivo mi sto ga ne kupih pre 20-ak godina za 300 maraka.
.           Inave cale meni 1976 kupi neki APN 4 HIPI posto sam bio 14 godina niej hteo 15- icu...teo sam muda da pojedem....apn 4 jedba razvija 42 ana sat.....ovaj sa petnesticom 90.....
             Inace kros junior mi je ostao neispunjena zelja....valjda cu zato da kupim neki zut enduro uskoro.

goranvojska

ma vozi taj tdm i cuti.nemo se krknes sa enduracom po planini pe nemozemo da te sastavimo.

pit

Citat: goranvojska poslato 12 Decembar, 2012, 22:56
ma vozi taj tdm i cuti.nemo se krknes sa enduracom po planini pe nemozemo da te sastavimo.


       Pa nisam bre ja Misa -pei...ja sam izi rajder...nista trka ...samo turisticko razgledanje.....dok neko ne mahne crvenom maramom.