Glavni meni

Honda Transalp SM

Započeo Dzonsi, 28 Oktobar, 2012, 16:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

slike slike slike
posle pricaj :D

Lazic


Hohštapler

...i da svaki dan zahvali¹ Bogu ¹to ima¹ takvog ujaka!  [klanjam_se]

Ovo æe biti ludnica kad se zavr¹i. Zavidim ti!  [cheers]
I ko ¹to ka¾e¹, kad ima¹ vi¹e motora, jedan mora da bude OVAKAV ili slièan projekat, to raða jo¹ veæu ljubav.
Ja se nikad ne bih usudio mom ni¹ta da radim, jer mi je sve ¹to imam...  :-[
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dzimika

Sta si uradio sa zadnjom felnom? originalnom?

Dzonsi

Evo sad sam je vratio na motor :) Pogledajte na sta sad lici  [slomljenzid]

Burn the rubber not your soul!

zemunboy

a ono iza je i donator plastika i sedista?? sta je njemu?

Dzonsi

Nije nije Aprilia Tuareg sa koje je sve nepotrebno poskidano i nabaceni sic i rezervar od husqvarne da sto laksi bude..Od endura napravljen voll kros :D
Burn the rubber not your soul!

Dzonsi

Honda Transalp 600 Evo klip pogledajte i volio bi da se javi neko i kaze svoje misljenje da li je ovo do dizni..Msm da se fino cuje na klipu kako motor zatrokira na odredjenom broju obrtaja?
Burn the rubber not your soul!

gogo42

Ja sam ima slican problem na XLV, pa sam krenuo sa provjerom redom jer je moj namotaj Pick up bio remontovan. Svjecice ok, Bombine ok, uzmem kablove pick up sto dovode struju na aparat provjeri,,,kad Remontovan Pick up nedaje dovoljno struje za svjecice jednog cilindra! Simptom je bio sve goriva sto udje u cilindar on ispiranje ubaci u auspuh pa onda nekad i nebaci varicu,al kad baci zapali bas ovakvu vatru! pa sam kupio nove namotaj i pick up-ove

a moze da bude da ti jedan karb. preliva!
SIGURNO CE SE JAVITI NEKO KO JE IMAO SLICNE SIMPTOME, JER NIJE TO NISTA STRASNO
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Dzonsi

Ma znam da nije nista strasno ali motor je perfektno radio kad smo ga kupilii i provozali ga nesto sitno i onda ga rastavili...Karbove i struju nismo dirali samo sam iz karba izvadio one blokade i to je to..Ima ujak Africu i prebacivali smo sa jednog na drugi i ona radi non stop perfektno sa ovim cdi i bobinama,svjeæice su ok :)

Danas cu se jos malo zanimati mozda nesto i napravim :)
Burn the rubber not your soul!

gogo42

ako ste radilio oko blokada, onda sad treba uraditi novo stelovanje tj sihronizaciju i bice ponovo perfektno :D
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

dzimika

da, uradi samo novo stelovanje karburatora i resices problem, ujedno mozes i da ih isprovaravas, tipa iglice i membrane da li je sve sa njima ok

Dzonsi

Danas sam gledao kod mene su obe dizne 1.20 a valjda treba da prednja bude 1.30 a za drugi cilindar 1.28 ! Bacam se sad u potragu za diznama ...
Burn the rubber not your soul!

ЯЭВОЛУТИОН

razbusi postojece dizne...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

Od Yuga 60 je jedna dizna 130     to je onaj sa dvogrlim karbom....

Mik

Zasto tema "Motori" nema urednika?
(Sve ostale, cini mi se, imaju.)

UFF


con3

Razmisljam da i ja uradim nesto ovako pa me interesuje koliko te je izaslo do sad para ?

gogo42

najvece investicija je USD viljuska, tockovi,,sve drugo je serpa ribe!!! Moje misljenje
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Mik

Citat: UFF poslato 28 Decembar, 2012, 03:41
hoces da uredjujes?

Neumem ja to, nisam kadar.  [neampojma]
Nego eventualno osoba za neke konsultacije u vezi stvari kojima u nekoj konkretnoj temi i nije mesto.
(Ili ako mi pretrazivanje ne uspe, onda pitam urednika da li vec ima negde nesto sto me zanima da se ne bi otvarala nova tema badava. I slicno.)