Glavni meni

BMW 1200GS Iskustva i saveti pri kupovini

Započeo spale82, 21 Oktobar, 2012, 15:08

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Panco.KV


pit


spale82

Citat: Panco.KV poslato 22 Oktobar, 2012, 16:13
Od BMW-a je jedino dobar BMW 520i :-)))
¾
Dobro da nisi jo¹ rekao 520d :)
U petici najbolji motor se pokazao 530i, igra se sa ¹asijom dobro vuèe a nije veliki potro¹aè.
520i, najgori moguæi izbor, na malim obrtajima slabo pote¾e a tro¹i kao 525i a a ni upola ne ide kao on.
525i sa 191 KS je najbolja izbor, manje tro¹i od 530i, jeftinije odr¾avanje (530 ima jaèe podvozije isto kao i 540) i tro¹kovi registracije.
;))))

pit



   Nemojte ljudi ko boga vas molim....inace sad ce sektasi da se ukljuce (da i oni kazu koju stranicu) i od tvoje teme Spale 92 nece ostai ni G O GS 1200.

Che

Citat: Ga¹par poslato 22 Oktobar, 2012, 01:47
Vozio sam japance 7 godina i onda se napravio pametan i uzeo K1200R

Cek bre pa ti imas 22 god. Ako si 1 god vozio K1200R, ispade da od 13te god vozis japance?

A i ako si se sa japancima navozao kao sa K onda do q ... :)

Che

Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 01:32
Hondi Varadero ili Suzukiu V stormu. Jedan od ta dva mi je alternativa, ali eto BMW volim a i GS mi se stra¹no sviða.

Imao sam prilike da probam sva 3 motora. Varadero i Strom u poredjenju sa GSom izgledaju kao igrackice.
Ako ti se svidja GS kupi GS. Uz sve mane koje ima, daleko da je to los motor.
A ako trazis motor bez mana - sorry ali takav jos nije napravljen.

Gašpar

Citat: Che poslato 22 Oktobar, 2012, 17:07
Citat: Ga¹par poslato 22 Oktobar, 2012, 01:47
Vozio sam japance 7 godina i onda se napravio pametan i uzeo K1200R

Cek bre pa ti imas 22 god. Ako si 1 god vozio K1200R, ispade da od 13te god vozis japance?

A i ako si se sa japancima navozao kao sa K onda do q ... :)

Rodjen 1990
Automatik 97
Kolibri 2000
Aerox kraj 2003, dakle 2004...

I vozikao sam se ljudski [yahoo]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Che poslato 22 Oktobar, 2012, 17:09
Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 01:32
Hondi Varadero ili Suzukiu V stormu. Jedan od ta dva mi je alternativa, ali eto BMW volim a i GS mi se stra¹no sviða.

Imao sam prilike da probam sva 3 motora. Varadero i Strom u poredjenju sa GSom izgledaju kao igrackice.
Ako ti se svidja GS kupi GS. Uz sve mane koje ima, daleko da je to los motor.
A ako trazis motor bez mana - sorry ali takav jos nije napravljen.
Pogesan arandjel , ali bi se morao sloziti sa njim...ovaj put.
Pitao si za mane modela, ja sam ti naveo ono sto sam ja uocio odrzavjuci par komada.....Motor je generalno konstrukciono dobro resen, nema neke velike mane, ali kao i kod svakog modela bilo kog proizvodjaca, uvek se nesto otkrije posle par godina eksploatacije. Pri tome posto su kupce GS1200 doveli u zabludu reklamom, vlasnici istih su mislili da je to motorcikl za duga putovanja po nedodjiji, i po nekvalitetnim putevima, beskrajno pouzdan.
Gle cuda, nije, vec je motor namenjen za asvaltne puteve civilizovane evrope gde servisna mreza odlicno radi....
kad sam vec krenuo
Varadero ima svoje mane takodje, kao i Vstrom 1000....koji btw koci kao brod.
Neces naci motor bez mane, jednostavno kupi ono sto ti se svidja i sto te radi...onda ce problemi lakse da se podnesu.
Ma kako fency izgledao, ne uzimaj BMW sa zivcanim tockovima i obavezno uzimaj sa alu koferima i ABSom, posto bez njega nece stane krme debelo......e da, i sipaj ono BMW ulje....ne znam sta je unutra, ali jedino njega ne razbije....mada Ameri hvale SHELL ROTELu....ali kod nas je nema.
p.s.
Da, zamena kompleta lamele i komplet, kosta 1200 evra.....u Srbiji ja to radim za 450 evra sve...tako da nije toliko skupo , ali jeste skuplje nego na japancima , gde bi set lamela i ploca kostao oko 300 evra (original ne aftermarket)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ga¹par poslato 22 Oktobar, 2012, 17:28
Citat: Che poslato 22 Oktobar, 2012, 17:07
Citat: Ga¹par poslato 22 Oktobar, 2012, 01:47
Vozio sam japance 7 godina i onda se napravio pametan i uzeo K1200R

Cek bre pa ti imas 22 god. Ako si 1 god vozio K1200R, ispade da od 13te god vozis japance?

A i ako si se sa japancima navozao kao sa K onda do q ... :)

Rodjen 1990
Automatik 97
Kolibri 2000
Aerox kraj 2003, dakle 2004...

I vozikao sam se ljudski [yahoo]
vratio se iz vojske 1990 (nije ona vojska goranova nego JNA)
otisao u Grcku na privremeni rad u moto renti 1997
drkao se sa nekom agencijom za nekretnine 2000
do kraja 2003...dakle 2004 poceo da zidam kucu
gaspare pa ti si maloletan....mislim mogao bi cale da ti budem....tad sam prestao da drkam i poceo da karam......doduse sa kondomom :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Jefta

Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 01:32
Ga¹par, prijatelju ti mi treba¹ :), neko ko je vozio razlièite motore i to dugi niz godina, a ne neko da da pi¹e ja sam èuo, prièao mi jedan ¹to je gledao  isl.....

БУАХАХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] он возио... Па ти не знаш његов надимак на форуму??? СТЕЛТ, то је зато што он каже да вози, а нико га никада није видео :) ХАХАХАХА [rofl] [rofl] [rofl]

Нисам читао даље, али сада видим да је Мајор већ написао :)

spale82

Citat: revolution poslato 22 Oktobar, 2012, 19:39
Citat: Che poslato 22 Oktobar, 2012, 17:09
Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 01:32
Hondi Varadero ili Suzukiu V stormu. Jedan od ta dva mi je alternativa, ali eto BMW volim a i GS mi se stra¹no sviða.

Imao sam prilike da probam sva 3 motora. Varadero i Strom u poredjenju sa GSom izgledaju kao igrackice.
Ako ti se svidja GS kupi GS. Uz sve mane koje ima, daleko da je to los motor.
A ako trazis motor bez mana - sorry ali takav jos nije napravljen.
Pogesan arandjel , ali bi se morao sloziti sa njim...ovaj put.
Pitao si za mane modela, ja sam ti naveo ono sto sam ja uocio odrzavjuci par komada.....Motor je generalno konstrukciono dobro resen, nema neke velike mane, ali kao i kod svakog modela bilo kog proizvodjaca, uvek se nesto otkrije posle par godina eksploatacije. Pri tome posto su kupce GS1200 doveli u zabludu reklamom, vlasnici istih su mislili da je to motorcikl za duga putovanja po nedodjiji, i po nekvalitetnim putevima, beskrajno pouzdan.
Gle cuda, nije, vec je motor namenjen za asvaltne puteve civilizovane evrope gde servisna mreza odlicno radi....
kad sam vec krenuo
Varadero ima svoje mane takodje, kao i Vstrom 1000....koji btw koci kao brod.
Neces naci motor bez mane, jednostavno kupi ono sto ti se svidja i sto te radi...onda ce problemi lakse da se podnesu.
Ma kako fency izgledao, ne uzimaj BMW sa zivcanim tockovima i obavezno uzimaj sa alu koferima i ABSom, posto bez njega nece stane krme debelo......e da, i sipaj ono BMW ulje....ne znam sta je unutra, ali jedino njega ne razbije....mada Ameri hvale SHELL ROTELu....ali kod nas je nema.
p.s.
Da, zamena kompleta lamele i komplet, kosta 1200 evra.....u Srbiji ja to radim za 450 evra sve...tako da nije toliko skupo , ali jeste skuplje nego na japancima , gde bi set lamela i ploca kostao oko 300 evra (original ne aftermarket)
Hvala prijatelju na savjetima, sad sam bio na piæu ovde u Ljubljani sa jenim prijateljem koji ima dva BMW boksera, 1200GS iz 2008 kopio ga skoro novog a sad veæ ima 120 000 na satu, gleao motor i ima jo¹ jedno r1200 samo ne znam taèno koji je i sa njim je pre¹ao 160 000. I mislim da je on poprilièno mjerodavan da ka¾e svoje mi¹ljenje o ovom motoru, vi¹e manje sve se poklapa sa ovim ¹to je revolution rekao. Evo ovde http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=724130 sam na¹ao kako èovijek rastavlja i mjenja lamelu i to mi ne izgleda uop¹te ni¹ta specijalno komplikovano po¹to se poprilièno razumijem u mehaniku. A sa slike vidim da je ova lamela najprimitivnija i da bi se to dalo prenitovati bez ikakvih problema. Jer znam da su ljudi prenitavali lamele za traktore tako da mo¾e i za motor digurno. Mada daleko je do lamele :D
U svakom sluèaju hvala ti za svajete za sveki od ovih motora,

spale82

Citat: Jefta poslato 22 Oktobar, 2012, 20:12
Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 01:32
Ga¹par, prijatelju ti mi treba¹ :), neko ko je vozio razlièite motore i to dugi niz godina, a ne neko da da pi¹e ja sam èuo, prièao mi jedan ¹to je gledao  isl.....

БУАХАХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] он возио... Па ти не знаш његов надимак на форуму??? СТЕЛТ, то је зато што он каже да вози, а нико га никада није видео :) ХАХАХАХА [rofl] [rofl] [rofl]

Нисам читао даље, али сада видим да је Мајор већ написао :)
nisam znao da ne vozi, predstavio se kao neko ko je vozio japanca pa onda BMW-a .... :(

Gašpar

Ne slu¹aj ti ove probisvete, vozim ja i te kako, samo ne idem na vo¾nje i motor mi stoji u drugom gradu, tako da vozim samo vikendom i iza sebe imam dovoljno kilometara da ti ka¾em koji je motor po meni kakav ;)


Major i Jefta: Pijem sve vrste piæa, vidite kako æete se revan¹irati :P :P :P

spale82

Citat: Che poslato 22 Oktobar, 2012, 17:09
Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 01:32
Hondi Varadero ili Suzukiu V stormu. Jedan od ta dva mi je alternativa, ali eto BMW volim a i GS mi se stra¹no sviða.

Imao sam prilike da probam sva 3 motora. Varadero i Strom u poredjenju sa GSom izgledaju kao igrackice.
Ako ti se svidja GS kupi GS. Uz sve mane koje ima, daleko da je to los motor.
A ako trazis motor bez mana - sorry ali takav jos nije napravljen.
Znaèi GS je u poreðenju sa ova dva daleko ispred?

pit

Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 20:28
Citat: Che poslato 22 Oktobar, 2012, 17:09
Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 01:32
Hondi Varadero ili Suzukiu V stormu. Jedan od ta dva mi je alternativa, ali eto BMW volim a i GS mi se stra¹no sviða.

Imao sam prilike da probam sva 3 motora. Varadero i Strom u poredjenju sa GSom izgledaju kao igrackice.
Ako ti se svidja GS kupi GS. Uz sve mane koje ima, daleko da je to los motor.
A ako trazis motor bez mana - sorry ali takav jos nije napravljen.
Znaèi GS je u poreðenju sa ova dva daleko ispred?

           Da, daleko je ispred po broju kvarova .

spale82

Citat: pit poslato 22 Oktobar, 2012, 20:35
Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 20:28
Citat: Che poslato 22 Oktobar, 2012, 17:09
Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 01:32
Hondi Varadero ili Suzukiu V stormu. Jedan od ta dva mi je alternativa, ali eto BMW volim a i GS mi se stra¹no sviða.

Imao sam prilike da probam sva 3 motora. Varadero i Strom u poredjenju sa GSom izgledaju kao igrackice.
Ako ti se svidja GS kupi GS. Uz sve mane koje ima, daleko da je to los motor.
A ako trazis motor bez mana - sorry ali takav jos nije napravljen.
Znaèi GS je u poreðenju sa ova dva daleko ispred?

           Da, daleko je ispred po broju kvarova .

Otkud zna¹, jesi imao motor da zna¹ koliko i ¹ta mu se kvari?

Che

Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 20:28
Znaèi GS je u poreðenju sa ova dva daleko ispred?

Da.

A ako te brine ta lamela previse ja bih da sam na tvom mestu majstor rezoluciji upatio unapred 500e za popravku i ne bih brinuo uopste. :D


ps rev za reklamu mi dodjes 10%

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 20:28
Citat: Che poslato 22 Oktobar, 2012, 17:09
Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 01:32
Hondi Varadero ili Suzukiu V stormu. Jedan od ta dva mi je alternativa, ali eto BMW volim a i GS mi se stra¹no sviða.

Imao sam prilike da probam sva 3 motora. Varadero i Strom u poredjenju sa GSom izgledaju kao igrackice.
Ako ti se svidja GS kupi GS. Uz sve mane koje ima, daleko da je to los motor.
A ako trazis motor bez mana - sorry ali takav jos nije napravljen.
Znaèi GS je u poreðenju sa ova dva daleko ispred?
Jes...to je nakon smrti nekima nam drage Afrike, najfenskiji od svih fensi motora ikada napravljenih.

Nije problem rastaviti korpu, vec rastaviti motor da bi dosao do menjaca i lamele.....

obrati paznju na stavku 17.....meni kad sam prvi put to radio trebalo je desetak dana da sve zavrsim....uz gomilu zapleta, kao sto su duzine odredjenih srafova, ozracivanja kocnica, vracanja kardanskov vratila u reduktor.....sve je jebeno za rad.....u odnosu na klasicnu zamenu lamela na japanskom motorciklu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

pit

Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 20:38
Citat: pit poslato 22 Oktobar, 2012, 20:35
Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 20:28
Citat: Che poslato 22 Oktobar, 2012, 17:09
Citat: spale82 poslato 22 Oktobar, 2012, 01:32
Hondi Varadero ili Suzukiu V stormu. Jedan od ta dva mi je alternativa, ali eto BMW volim a i GS mi se stra¹no sviða.

Imao sam prilike da probam sva 3 motora. Varadero i Strom u poredjenju sa GSom izgledaju kao igrackice.
Ako ti se svidja GS kupi GS. Uz sve mane koje ima, daleko da je to los motor.
A ako trazis motor bez mana - sorry ali takav jos nije napravljen.
Znaèi GS je u poreðenju sa ova dva daleko ispred?

           Da, daleko je ispred po broju kvarova .

Otkud zna¹, jesi imao motor da zna¹ koliko i ¹ta mu se kvari?

         Pa znam, reko mi brat od tetke a i surakov drugar imao jednog kome riknuo krst kardana na 30 000 km.Da ne duzimo ...taj GS 1200 je krsina neopevana ...neuporedivo slabijeg kvaliteta od ostale konkurencije...reko bih po izgledu mozda najlepsi u klasi ali po kvalitetu ubedljivo najgori.
       ALI ti si resio da ga kupis kolko vidim i ovde trazis samo potvrdu da ostvaris svoju nameru i ako je tako tebi nema pomoci ...samo napred.