Glavni meni

Suzuki V strom 1000 cc - 2013

Započeo MILJAN, 04 Oktobar, 2012, 15:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit


MILJAN

Nisam pravio komparaciju na ufove afinitete i GS nego sam istakao ogroman minus za ovaj model motora..
Citat: pit poslato 04 Oktobar, 2012, 21:50


     Pa Uff nece da ga vozi u Argentini i zemljama treceg sveta gde je slabo gorivo nego kod nas bre.
Cave ab homine unius libri

pit

Citat: MILJAN poslato 04 Oktobar, 2012, 21:54
Nisam pravio komparaciju na ufove afinitete i GS nego sam istakao ogroman minus za ovaj model motora..


               Pa ja mislim da se to desilo slucajno....nemo nam plasis Uffa sad kad se nalozio na fosamsto.Meni se bajk bas svidja + ima lanac + paralelni tvin ,,,sta ces bolje.

MILJAN

Citat: pit poslato 04 Oktobar, 2012, 21:58
Citat: MILJAN poslato 04 Oktobar, 2012, 21:54
Nisam pravio komparaciju na ufove afinitete i GS nego sam istakao ogroman minus za ovaj model motora..


              Pa ja mislim da se to desilo slucajno....nemo nam plasis Uffa sad kad se nalozio na fosamsto.Meni se bajk bas svidja + ima lanac + paralelni tvin ,,,sta ces bolje.
evo jo¹ fotki kako su zavr¹ili 2 nova GS 800


Cave ab homine unius libri

pit


MILJAN

A tek kako su se pederski pona¹ali u BMW-u---Mesec dana ima je trebalo da ljudima priznaju i po¹alju 2 nova agregata..A to su uradili jer su ovi obelodanili sve na netu pa im je bilo neprijatno...Oèigledno, 2 nova motora onako da popucaju je nesaobraznost robe... Ljudi su mesec dana proveli u latino americi u tri lepe i èekali da se ovi smisle-..-
Cave ab homine unius libri

perlx

Koliko se secam ovi su ih prvo odjebali pod izgovorom da ovim svom "local dealer" nisu rekli da ce ici u podrucja sa gorivom niske oktanske vrednosti, da bi im podesili mapu paljenja - sto znaci da su ovi napravili sistem ubrizgavanja goriva sa fiksnim parametrima kome CPU malte ne i ne treba, znaci isti qrac kao karb, a osetno skuplji  [thumb_down]
Samo ne mogu da se setim da li su tako odjebali gs iz Argentine ili Nepala, ima vise slicnih slucajeva....

MILJAN

Citat: perlx poslato 04 Oktobar, 2012, 22:14
Koliko se secam ovi su ih prvo odjebali pod izgovorom da ovim svom "local dealer" nisu rekli da ce ici u podrucja sa gorivom niske oktanske vrednosti, da bi im podesili mapu paljenja - sto znaci da su ovi napravili sistem ubrizgavanja goriva sa fiksnim parametrima kome CPU malte ne i ne treba, znaci isti qrac kao karb, a osetno skuplji  [thumb_down]
Samo ne mogu da se setim da li su tako odjebali gs iz Argentine ili Nepala, ima vise slicnih slucajeva....
Zaglavili su negde blizu Argentine..mrzi me da tra¾im po putopisu... Jesu ih otkaèili ali taj forum èita ceo svet... Nije im ba¹ bila neka reklama..
edit: naðoh gde su bili
A change in plans, we unfortunately had to leave the Sierra and go to Lima. The bikes still aren't quite right; Alberto's is in the worse shape. We'll be doing a lot of highway riding in Chile so we need the bikes in tip-top shape. Our only option was to take them to the dealer to get sorted out.They only had one mechanic, or so I could tell, and he was working on Alberto's bike all day. The bad news is that it doesn't look like an easy fix. He checked the spark plugs (all good) and replaced the oil (no change). While replacing the oil he found debris (metal and gasket) which is not a good sign. He tried a few other tricks but nothing made the bike sound better. He is now going to have to take apart the engine and try and track down the source of the problem. The only bike that has been looked at is Alberto's. We left the bikes there and took a cab to Alberto's uncle's house.
Cave ab homine unius libri

UFF

ne znam bas za efosamsto mina se lepo navozala na njenom kao i mikulanac i niko se zalio nije nit im je se ista pokvarilo


sto se tice 1200gs ta mrcina me apsolutno ne interesuje, kao ni s.tenera a najmanje ovaj novi strom koji mi deluje nekako jeftino kao i svaki suzuki koji nije RR
kad bi vec morao da uzmem tako nesto odabrao bi hondu crosstourer

MILJAN

Citat: UFF poslato 04 Oktobar, 2012, 22:21
ne znam bas za efosamsto mina se lepo navozala na njenom kao i mikulanac i niko se zalio nije nit im je se ista pokvarilo


sto se tice 1200gs ta mrcina me apsolutno ne interesuje, kao ni s.tenera a najmanje ovaj novi strom koji mi deluje nekako jeftino kao i svaki suzuki koji nije RR
kad bi vec morao da uzmem tako nesto odabrao bi hondu crosstourer
Velika je super tenere za tebe i kada bi voleo da je vozi¹..
Cave ab homine unius libri

perlx

#30
Ogromnu reklamu su im napravili McGregor i Boorman, moraju deo da sacuvaju....

edit: Teze kvarove na ovim motociklima imali su samo ljudi koji su mislili da mogu sa minimumom modifikacija da obidju svet, sto se u praksi pokazalo neizvodljivo, jbg, bajk moras prilagoditi uslovima u kojima planiras da ga vozis.... Nekima je to prirodno, nekima potpuno strano jer nije napisano u reklami/izlogu/korisnickom uputstvu/nalepnici na rezervoaru...

mi¹ko_kolo

Citat: apu poslato 04 Oktobar, 2012, 21:53
CitatA jel mo¾e neko meni (glupavom) da objasni: èemu slu¾e ti kljunovi?!

isto èemu i katolièkom popu kurac... ne, taèan odgovor nije pedofilija, nego 'nako iz zaj'bancije :)

Ma znam, nego zajebavam. ;D Jeb'o ih kljun. Kao da kitu imam ispod fara.

UFF

Citat: MILJAN poslato 04 Oktobar, 2012, 22:22
Citat: UFF poslato 04 Oktobar, 2012, 22:21
ne znam bas za efosamsto mina se lepo navozala na njenom kao i mikulanac i niko se zalio nije nit im je se ista pokvarilo


sto se tice 1200gs ta mrcina me apsolutno ne interesuje, kao ni s.tenera a najmanje ovaj novi strom koji mi deluje nekako jeftino kao i svaki suzuki koji nije RR
kad bi vec morao da uzmem tako nesto odabrao bi hondu crosstourer
Velika je super tenere za tebe i kada bi voleo da je vozi¹..

pa zato je i ne bi hteo, mislim sve moze da se savlada jer se vozi na tehniku a ne na snagu, vozio sam ktm hard enduro na koju kad sednem ne dodirujem ni prstima pod (masem nogicama u vazduhu) ali hocu da uzivam a ne da se rvem sa motorom jbt

UFF

Citat: mi¹ko_kolo poslato 04 Oktobar, 2012, 22:25
Citat: apu poslato 04 Oktobar, 2012, 21:53
CitatA jel mo¾e neko meni (glupavom) da objasni: èemu slu¾e ti kljunovi?!

isto èemu i katolièkom popu kurac... ne, taèan odgovor nije pedofilija, nego 'nako iz zaj'bancije :)

Ma znam, nego zajebavam. ;D Jeb'o ih kljun. Kao da kitu imam ispod fara.

osim male zastite od blata i zemlje ima i estetsku funkciju sto se tice dizajna iako je to tebi neshvatljivo jer da nema kljuna imao bi ogromnu odvratnu rupu od blatobrana pa do fara a to je kad pogledas spreda ruznije od bilo cega

MILJAN

Citat: perlx poslato 04 Oktobar, 2012, 22:23
Ogromnu reklamu su im napravili McGregor i Boorman, moraju deo da sacuvaju....

edit: Teze kvarove na ovim motociklima imali su samo ljudi koji su mislili da mogu sa minimumom modifikacija da obidju svet, sto se u praksi pokazalo neizvodljivo, jbg, bajk moras prilagoditi uslovima u kojima planiras da ga vozis.... Nekima je to prirodno, nekima potpuno strano jer nije napisano u reklami/izlogu/korisnickom uputstvu/nalepnici na rezervoaru...
tim rutama su pro¹li kr¹evi od japanaca i nikome se to nije dogodilo....
Cave ab homine unius libri

pit



              Mani bre Miljane japanere to su motori za sirotinju...zamislim ti nekog sirotana da mu na putu rikne motor ...pa moze samo da se obesi...a ako ti rikne bendza okrenes mob i helikopter ti dotera drugi.

MILJAN

Citat: UFF poslato 04 Oktobar, 2012, 22:25
Citat: MILJAN poslato 04 Oktobar, 2012, 22:22
Citat: UFF poslato 04 Oktobar, 2012, 22:21
ne znam bas za efosamsto mina se lepo navozala na njenom kao i mikulanac i niko se zalio nije nit im je se ista pokvarilo


sto se tice 1200gs ta mrcina me apsolutno ne interesuje, kao ni s.tenera a najmanje ovaj novi strom koji mi deluje nekako jeftino kao i svaki suzuki koji nije RR
kad bi vec morao da uzmem tako nesto odabrao bi hondu crosstourer
Velika je super tenere za tebe i kada bi voleo da je vozi¹..

pa zato je i ne bi hteo, mislim sve moze da se savlada jer se vozi na tehniku a ne na snagu, vozio sam ktm hard enduro na koju kad sednem ne dodirujem ni prstima pod (masem nogicama u vazduhu) ali hocu da uzivam a ne da se rvem sa motorom jbt
normalno.... Meni bi legla jer sam 191 i 113 kg...Meni je super..Vozio sam je..Smeta mi samo polo¾aj hladnjaka i èesta paljenja ventilatora... Ali kada sam je stegao kolenima i krenuo da vozim, kao bicikla je..
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Citat: pit poslato 04 Oktobar, 2012, 22:32


             Mani bre Miljane japanere to su motori za sirotinju...zamislim ti nekog sirotana da mu na putu rikne motor ...pa moze samo da se obesi...a ako ti rikne bendza okrenes mob i helikopter ti dotera drugi.
Ian Coates je pro¹ao tim rutama sa zadr¾avanjiima od minim 20 dana po zemlji....Ka¾e da je samo germanske i italijanske motore sretao pored puta sa kvarovima..I to ka¾e da su sve noviji modeli.. Ka¾e da je video jednog japanca (ne seæam se koji model) i da je imao samo bu¹nu gumu :D  .. Èovek je pre¹ao pravi adventure sa 350 000 km.-.12 godina putuje.,...Ta Afrika twin je pregurala sva¹ta...
Cave ab homine unius libri

mali_zmaj

iskreno i mene vec pocelo da nervira i ide na jetru je to ¹to  ako nemas barem 1.80m u visinu,ne mozes ni na kle-a da se popnes da nisi na prstima,tako da ja lagano odjebavam enduro motore kao opciju,djaba im sve sto bi uff rekao kad moram da se rvem sa motorom!    [thumb_down]
jin-jang

MILJAN

Citat: mali_zmaj poslato 04 Oktobar, 2012, 22:38
iskreno i mene vec pocelo da nervira i ide na jetru je to ¹to  ako nemas barem 1.80m u visinu,ne mozes ni na kle-a da se popnes da nisi na prstima,tako da ja lagano odjebavam enduro motore kao opciju,djaba im sve sto bi uff rekao kad moram da se rvem sa motorom!    [thumb_down]
omaèe mi hvala umesto dobar post..ali nema veze...Ali vi ni¾i imate vi¹e opcija za motore od nas sa preko 190
Cave ab homine unius libri