Glavni meni

Domaæa rakija

Započeo K0le, 14 Septembar, 2012, 20:51

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

®or¾

Anðelo,mesec i kusur smrdim na dim i rakiju,kada sam u¹ao veèeras kod deteta na roditeljski bilo je plakanje od smeha,sreæom pa se dobro poznajemo.Biæe i jedna kolièina prave medovaèe( rakije od meda), a biæe i rakija sa dodatkom meda i mednice.Da se razumemo,ne hvalim se jo¹ uvek,ne prodajem,jo¹ minimum par godina,kada ja budem zadovoljan,e onda æe ne¹to i na tr¾i¹te.©to znaèi,degustacije,degustacije,pa kada sve iskristali¹emo,bum. [cheers]

Lazic

Ko jo¹ ide na roditeljske... :D

®or¾

 [thumb_up] Moram,¹ta da radim,smislili su posle ©panije i ekskurziju za Beè i to kao grupa graðana,po¹to ministarstvo prosvete ne dozvoljava,putovanja preko grane u vidu ekskurzije.Malo i pogledao ocene,jerbo moja mlaða æera ne progovara ni kada je pita¶ bilo ¹ta u vezi ocena.Ka¾e moja ¹kola,moje ocene.Po¹tujem to( samo zato ¹to je odlièan ðak),pa onda malko  zavirim kada su jebeni roditeljski.Tolko o rodieljskom poverenju ;D :P

Lazic


K0le

Sledeæe nedelje, ako ¹togod ne zaserem, sam opet u BG. Mogu poneti kome ¹ta treba, ko ne mo¾ da me doèeka - mogu i da po¹ljem  :D
Razne vrste antifriza za predstojeæu nam zimu , po povoljnim ciframa. Vince, rakijice i likerèiæi, svega imamo  [flashing]

da ne otvaram zasebno oglas, mogu i ovdi -
u potrazi sam za nekom klasiènom ko¾nom jaknom motorkom tipa rokerica ili neka retr0, vel oko 48-50. (sitan ali dinamitan  [panic])
mo¾ za rakiju, mo¾ za novci, mo¾ me¹ano...


Sva pitanja i ostalo - pp, ovdi, na br.. kako god
¾iv'li  [cheers] [cheers] [cheers] [cheers] [cheers]

Flojd

Imam jednu ja¹u za tebe, ba¹ ta velièina koju tra¾i¹. Klasik rokerka, crna, od debele glatke goveðe ko¾e. Kupljena u Londonu poèetkom 90-ih. Kvalitetna, trajaæe koliko hoæe¹. Pijem dobru rakiju, ne bunim se ni na pare, mo¾da napravimo neki dil.

Ako te zanima, poslaæu ti fotke.

K0le


Flojd

Hajde sti¾i za Beograd, èekam rakiju a tebe èeka rokerka...

K0le

Da potvrdimo, u petak 30.11. sti¾em u BG , definitivno  [yahoo]
Ko je jo¹ zainteresovan, nek' se javi, otvoreni smo za sve kombinacije  [flashing] ;D
Flojde, èujemo se !

Flojd

 Petak - dan za metak...I za dobru domaæu!  [cheers]

Flojd

Evo ga na¹ prodavac rakije u novoj garderobici koja mu èuèi kao da je ima jo¹ od pelena:





A i ja sam malo osve¾io bife dobrom domaæom rakijom a malèice dopunio i istanjeni buðelar:





[cheers]

Flojd

Ja æu sad malo da elaboriram o Koletovim rakijama, redom, onako kako ih konzumiram od pre par dana. Inaèe, popijem uglavnom jednu èa¹icu pre ruèka, èisto radi u¾itka i boljeg apetita. Pa, da krenem:

Kajsijevaèa
Jako uravnote¾ena rakija, jasno prisutnog ali nenapadnog ¹meka kajsije bez trunke oseæaja da pijete i miligram hemije. Dovoljno blaga da ¹mek voæa prevlada nad etanolom a dovoljno jaka da poène da greje tek od grudi nadole Ne gorèi, ne kisi, taman kako treba. Pun pogodak!  [thumb_up]

misa-pei

Citat: Flojd poslato 04 Decembar, 2018, 23:56
Ja æu sad malo da elaboriram o Koletovim rakijama, redom, onako kako ih konzumiram od pre par dana. Inaèe, popijem uglavnom jednu èa¹icu pre ruèka, èisto radi u¾itka i boljeg apetita. Pa, da krenem:


Od kad tebi treba ne¹to za apetit? :P :P :P
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic


Flojd

Dunjevaèa
Ova rakija je ovogodi¹nja, jo¹ je mlada i treba joj da zri barem do sledeæeg leta, da ukrti. Za sada je, èini mi se, malo bla¾a nego ¹to bi trebalo da bude a aroma se tek nazire u pozadini. Videæemo na leto na ¹ta æe da izaðe. kada se komponente uravnote¾e tako da bilo kakav komentar za sada nije merodavan.


Flojd

Kru¹kovaèa Santa Marija
Jednom reèju izvanredna rakija! Bilo je dovoljno nasuti u dve èa¹ice pa da se divan miris kru¹ke koja podseæa na onu ¾utu, soènu karamanku pro¹iri po celoj sobi. Dobro uravnote¾ena jaèina, oko 45 stepeni i vrlo prijatan ukus. Pazariti obavezno!

Lazic


®or¾

Ja nisam mogao da izdr¾im da ne probam, ove sa lekovitim biljkama i bobicama,upravo moj bata i ja uz meze probali nekoliko takvih.Lepo mi Kole rekao ¹est nedelja,mora da stoji al' kao ajd da probamo,trnjina veoma obeæava,ostale za sada ko' lek da pijem ;D

Flojd

Medovaèa
Sinoæ sam probao medovaèu. Prethodno sam je dobro ohladio u fri¾ideru, ka¾u da tako treba piti tu vrstu piæa. Mada, probaæu je i zagrejanu, mo¾e i tako da se pije. Ovo je, po meni, pre liker nego rakija. Dosta je slatka i fino zlatno-¾uta od meda ali ne i otu¾na. Pitka je, veoma blaga i prijatna u ustima ali je i zavodljiva, pomislio bi èovek da mo¾e da popije celu fla¹u lagano. Nisam osetio ¹mek ¹ljive u pozadini od koje se uobièajeno pravi medovaèa, mo¾e biti da je Kole opravio sa komovicom ili lozom neutralnijeg mirisa. Mo¾da nam otkrije tajnu ovde... Kako god, med je lepo odradio posao i ja bih ovo piæe preporuèio lep¹em polu. Meni æe vi¹e prijati kao di¾estiv. 

K0le

Medovaèa i jeste liker, kao i vi¹nja i dren koje imam, ne¹to vi¹e od 1/3 rakije ide. Naravno da je pravljena sa rakijom neutralnijeg ukusa - loza ili jabuka, logiènije mi je bilo da se oseti ono èije ime liker nosi a ne 'osnova'. Mo¾ se pije celu noæ, al ume da ¹utne  ;D
[cheers] [cheers] [cheers]