Glavni meni

Zahvalnice

Započeo AndreyRR, 18 Avgust, 2012, 21:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

navajo

Manijaci, da ne postojite trebalo bi vas izmisliti!!!

Hvala sto me trpite svakodnevno na viber grupi gde ne zaklapam [yahoo]

Hvala Havarisanom sto mi svaki put pomogne da nesto od delova i opreme dovucem u zemlju, a da ne castim drzavu za carinu!!!

Hvala Brani i megaidiotu sto su hteli da plate umesto mene kacigu, jer glupi englezi nisu hteli moju karticu ni moje parice (nanu im imperijalisticku), a da me nikad pre toga u zivotu nisu videli!!!

Hvala Brani sto je je iscimao svog kuma da sa svoje kartice plati kacigu, jer sa bilo koje kartice iz Srbije to nije bilo moguce, a na njegovu svajcarsku englezi nisu bili gadljivi kao na moju srpsku!!!

Zahvaljujuci manijacima i Debela i ja cemo spremno docekati sledecu sezonu, i izbegavati rampe u sirokom luku!

Odoh sad da zaljubljeno gledam moju Shojkicu koje ne bi bilo da nije bilo vas!!!

Od srca hvala!!!

Hohštapler

Sa kog sajta poruèuje¹ kad ti ne primaju srb karticu?
Ja imam telenor bank karticu, ne znam kolko desetina puta sam naruèivao koje¹ta kojekude i uvek htelo. Daj link sajta.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

megaidiot

ma to je bio specifican slucaj, kaciga koja se vise ne proizvodi, u odredjenoj kolor semi, na popustu, tako da je ispalo da samo ta prodavnica ima jos uvek na stanju, a sajt im je katastrofa (lepo izgleda, ali billing/shipping deo uzas).

navajo

Komercijalna banka, master card business.

Mesec dana sam prosle godine provela u Engleskoj i bez problema sve placala istom karticom..i on line, i na licu mesta...narucivala sa neta bezbroj puta...ali me je sa kacigom bas poterao maler.

Prvo su mi na sajtu, koji megaidiot pominje, odbili transakciju, a skinuli parice...grrrrr...ispegla sam to, zvala prodavnicu i vratili su mi parice...a na moje insistiranje da mi za kacigu lepo izdaju fakturu , koju cu najnormalnije platiti putem bankovnog tranfera, ako vec sistem.ne dozvoljava da to uradim on line, rekli su da je kaciga prodata...grrrrr

Onda sam nasla drugi sajt, ponovo jedan od vecih za moto opremu u UK, www.ghostbikes.com, i opet sam imala isti problem...jednostavno sajt ne dozvoljava da se plati iz Srbije bez obzira na to sto je adresa isporuke bila u Londonu....ako ne isporucuju u neku zemlju, ne primaju ni karticu iz te zemlje...glupost nevidjena...godinama kupujem tako sto platim nesto karticom sa svojom billing adresom u Srbiji, a shipping adresa bude neka u inostranstvu, pa mi to nesto neko lepo donese...e pa, ova dva glupa sajta to nisu dozvoljavala, cak je Ziva pokusao na prvom da plati sa svog paypala ali je dobio povratnu informaciju da Srbima nije dozvoljeno da placaju i shipping-uju robu na teritoriji UK....grrrrr

Na kraju su megaidiot i Brana priskocili u pomoc sto se tice placanja, pa je Brana na kraju iscimao svog kuma koji zivi u Svajcarskoj i ima karticu tamosnje banke, da plati kacigu za mene....koliko peripetije oko kacige :)

Ali, popust je bio odlican i jednostavno sam morala da silim i iskoristim ga.... kacigu koja je 500 funti sam platila 329 funti, potrosila brdo zivaca, smorila moje drage manijake, ali je vredelo...na kraju je kaciga srecno stigla do mene zahvaljujuci Havariji!!!

www.alphamotorcycles.co.uk ....ovo je bio prvi sajt...na njemu je prva kaciga koju sam htela bila jos jeftinija 299 funti...ali nema veze, ipak mi je ova koju sam na kraju uzela mnogo lepsa, i model je od prosle godine sa lepom mat zavrsnicom, a ne sjajna kao prva koju sam htela:)






Moj kontrolor kvaliteta :)

E da, hvala i Stilgaru na ovoj divnoj ploci Sonny Boy Williamsa, koja se vidi u pozadini!!!

Boban_m


navajo


milomir22

Odlicna kaciga, rado bih je posedovao u drugoj velicini i plavoj boji, bas bas odlicna.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

navajo

Na prvo stavljanje mi je legla, izgleda da imam shoei glavudzu, tj.oblik.

Svaki detalj pazljivo odradjen, cvike su odlicne i pokriju skoro celo vidno polje...kod par kaciga koje sm probala,  a da su imale unutrasnje cvike, mi je smetalo to sto sam imala osecaj kao da ne mogu dovoljno da ih spustim pa su mi nekako stajale kao na pola vidnog polja, sto bi me u voznji bas nerviralo.

Gt air kod nas ima onu brzu kopcu, dok moja, jer je za UK trziste, ima duplu d kopcu...preferiram prvu, jer sam na nju navikla na prethodnoj kacigi, ali moram priznati da me ova ne zulja, za razliku od brze kopce koja me je malo davila pri probanju kacige u Motolandu.

U svakom slucaju sam prezadovoljna udobnoscu, zavrsnom obradom i vizuelnim utiskom...videcemo kako ce mi se dopasti pri voznji...prenosim utiske cim je isprobam.


Hohštapler

Duplo D kopèanje deluje na prvi pogled glupavo, ali je najbolje kopèanje. Zato i jeste jedino kopèanje na skupim i trkaèkim kacigama.
1. Nema ¹ta da otka¾e
2. Kaciga je uvek zategnuta

Ni¹ta me ne iznervira kao na caberg-u koji imam kad se kai¹ otpusti, pa zategnem (pretegnem), pa skidam da vratim (naravno onda imam utisak da je opet labavo) i tako ko magarac. I onda sledeci put ponesem zimsku deblju potkapu pa me opet davi i tako...
Duplo D je mamaaa! :)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

Citat: Ho¹tapler poslato 21 Januar, 2018, 09:37
Duplo D kopèanje deluje na prvi pogled glupavo, ali je najbolje kopèanje. Zato i jeste jedino kopèanje na skupim i trkaèkim kacigama.
1. Nema ¹ta da otka¾e
2. Kaciga je uvek zategnuta

to ja htedoh da napisem ali rekoh aj da ne serem mnogo

sporo i komplikovano je samo prvih par puta i razocaran sam bio kad sam video da je i shoei poceo da radi kacige sa brzom kopcom

Hohštapler

Tr¾i¹te... ¹minkeri.
DD kad navikne¹ - ni¹ta drugo ti ne odgovara. Znam za jadac.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

MIGE

hvala hostapleru sto me napalio na yamahu tracer 09  [zena]

navajo

DD mi je ok, iako sam navikla na onu brzu kopcu koju imam na staroj Scorpion kacigi...posle dva kopcanja DD vec mogu brzo i jednom rukom bukvalno da zakopcam...i jeste mi udobnija i sigurnija.

Shoei za USA i UK trziste ima na svim kacigama DD kopcu...s tim sto je NXR atestirana za stazu, dok GT Air nije zbog unutrasnjih cvikera, iako je je skoljka od istog materijala kao i NXR.

Bati moj se svidja mt 09 ali 2017.god...Tracer mi je lepsa..mada se meni ipak najvise svidja XSR 900

Hohštapler

Citat: MIGE poslato 21 Januar, 2018, 17:43
hvala hostapleru sto me napalio na yamahu tracer 09  [zena]

za moju braæu uvek tu ;)
mwa :*
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

MIGE

Citat: Ho¹tapler poslato 21 Januar, 2018, 19:47
Citat: MIGE poslato 21 Januar, 2018, 17:43
hvala hostapleru sto me napalio na yamahu tracer 09  [zena]

za moju braæu uvek tu ;)
mwa :*

jebi se,svaki dan razmisljam

UFF

i na kraju ces opet da kupis skuter

koji qrac uopste razmisljas onda? :D

Jefta

Citat: megaidiot poslato 19 Januar, 2018, 11:01
ma to je bio specifican slucaj, kaciga koja se vise ne proizvodi, u odredjenoj kolor semi, na popustu, tako da je ispalo da samo ta prodavnica ima jos uvek na stanju, a sajt im je katastrofa (lepo izgleda, ali billing/shipping deo uzas).
Bas citam sve ovo i gledam koja je bre to Shojka u kojoj kolor semi i da se vise ne proizvodi, kada ono Navajo izbaci slike, a ono GT-Air SWAYER TC-1 (MATT)
http://www.shoei-europe.com/uk/products/GT-Air
Ta sema im je jos uvek aktuelna, imaju par novih i to je to. Imam TC-3 za putovanja i uzecu jos jednu istu takvu. Bila sada na popustu u Motolandu za 50.000din (368 GBP). Verovatno su mogli i iz Moto landa da naruce tu kolor semu bas ako nemaju. Znam da su ovih neon zelenih imali.

megaidiot

ne znam mene su tako rekli ili sam ja tako shvatio

navajo

Jefto, prva koju sam htela, i koju sam pokusala da bezuspesno narucim sa sajta alphamotorcycles.co.uk je bila Patina tc5...kostala je 299 gbp



Swayer je aktuelan model i uzela sam je na sajtu ghostbikes.com, jer je bila na finom bozicnom snizenju u tom momentu, 329 gbp (sada je ponovo 499.99 gbp)..kod nas je Swayer u punoj ceni 68.000 din... Motoland je davao popust od samo 10% :(
Bila sam ja u Motolandu pre nego sam narucila kacigu i cena GT Air modela im je bila oko 62.000. din...po toj ceni od 50.000 din su imali samo belu ako se ne varam.

Jefta

Pa dobro onda si uhvatila lep popust onda. Malo se mucila, ali za te pare i ja bih se mucio :)