Glavni meni

Tema o Audiju.

Započeo CBRR1, 18 Avgust, 2012, 18:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pittatore

Prociscava se i to polako, isplivavaju takvi vec na povrsinu jedino je problem sto je narod navikao na njihove cene ali ce valjda uklaviriti na kraju.

sremac

Protuning je nadaleko i na¹irko veæ poznat po tome da pomere mapu laièki da se izrazim, tako da ne mogu ni da la¾u vi¹e. U nsu po meni mozda vredan pomena je SAFE. A tebe pittatore alfisti hvale, ne znam da sam proèitao negde ne¹to a da nisu superlativi o tvom radu
budala na leru, mudonja u kontra smeru

pittatore

Hvala, ne radim sam tu je i Mladenke glavni editor mapa  :D

symon

Ma taj Protuning radi odokativno. Meni su radili Pe¾o 406 i uradili su ga dobro i brzo. Bio sam ba¹ zadovoljn. Vuèe dobro do crvenog. Onda sam zamenio auto uzmem Fokus tdDI . Jel radite radimo kako da ne radimo sve. Ostavim auto u 11 sati zavr¹e ga u 10 uveèe . Ja na put ne ide nikako nikakve razlike. E onda kreæe pa to mora da legne èip pa ovo ono. ©ta da legne ¹abani pa niste menjali karike pa da legne. I tako neke bljuvotine
Kao da je tdCI bilo bi bolje. Rekoh vam da je DI. Ali ipak nisu rekli nema veze ne valja neæemo naplatiti. I naravno razlika u ceni kad sam zvao 50€ akad je trebalo da se plati onda je 60 € kao morali smo da skidamo raèunar . Platim i nikad vi¹e kod njih .Sve svoje poznanike ¹aljem na drugu stranu.

Posle nekog vremena kupim Fokus Ci i posle par dana odmah poruka da rade chip ja ka¾em neka hvala znam kako radite. A o po¹tovanju mu¹terije tek neljubazni i nepo¹tovanje koliko hoæe¹.

Jefta

Negooooo da se vratimo na temu.

2.0 TFSI od 211hp iz Audija A4 Allroad 2013.

Neke mane o autu, motoru, jel ima nekih znanih boljki?

nikola_m

Lanac, hidro spaner, hidropodizaci, bregasta

Lazic

Znaèi, zaobilaziti...

Hattrick

Citat: nikola_m poslato 27 Oktobar, 2017, 23:53
Lanac, hidro spaner, hidropodizaci, bregasta

Poklopac ventila radi kako treba ? :D

castor

Samo ako je Metalac...
It's the ride that matters, not the bike…

nikola_m

Citat: Hattrick poslato 29 Oktobar, 2017, 22:34
Citat: nikola_m poslato 27 Oktobar, 2017, 23:53
Lanac, hidro spaner, hidropodizaci, bregasta

Poklopac ventila radi kako treba ? :D
Hoce da curi ponekad .

Na sve ovo treba da se obrati paznja posle 200000km, i moja preporuka da se zameni lanac hidrospaner i hidropodizaci na oko 200000km

Lazic

16 puta koliko eura po podizaèu? :o ;D

nikola_m

Oko 6-7€ po komadu x16
Zbog podizaca hoce da stradaju klackalice i bregaste, a to posle mnogo vise izadje.
Ima na ebay ceo kit da se kupi u kompletu podizaci i klackalice, mada ako se zamene ne vreme, mogu samo hidropodizaci da se zamene.

UFF

opet ja o usranom vw u temi o audiu.. kad drugu nemamo

elem zna li neko nesto i 4 motionu kod golfa?

valja li, kako radi, kvari li se, koliko utice na potrosnju... ?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8733132/volkswagen-golf-5-20-fsi-4-motion

Lazic

Pojeftinili hidro podizaèi... :D Kad sam se jednom lo¾io da ih menjam, bili 25e komad, a imao ih 24... :o Odma' sam odluèio da su ipak dobri... :D

bucko

Citat: UFF poslato 31 Oktobar, 2017, 12:07
opet ja o usranom vw u temi o audiu.. kad drugu nemamo

elem zna li neko nesto i 4 motionu kod golfa?

valja li, kako radi, kvari li se, koliko utice na potrosnju... ?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8733132/volkswagen-golf-5-20-fsi-4-motion
ako je sve kako kaze treba ga uzeti

nikola_m

Citat: Laziæ poslato 31 Oktobar, 2017, 12:24
Pojeftinili hidro podizaèi... :D Kad sam se jednom lo¾io da ih menjam, bili 25e komad, a imao ih 24... :o Odma' sam odluèio da su ipak dobri... :D
Nisu klasicni hidropodizaci kao kod ostalih, mali su, nemaju onu solju veliku, zato su i jeftiniji.

nikola_m

Citat: UFF poslato 31 Oktobar, 2017, 12:07
opet ja o usranom vw u temi o audiu.. kad drugu nemamo

elem zna li neko nesto i 4 motionu kod golfa?

valja li, kako radi, kvari li se, koliko utice na potrosnju... ?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8733132/volkswagen-golf-5-20-fsi-4-motion
Zameni lanac obavezno i hidrospaner ako nije menjan, oko 100€ set

Jovan D

Citat: UFF poslato 31 Oktobar, 2017, 12:07
opet ja o usranom vw u temi o audiu.. kad drugu nemamo

elem zna li neko nesto i 4 motionu kod golfa?

valja li, kako radi, kvari li se, koliko utice na potrosnju... ?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8733132/volkswagen-golf-5-20-fsi-4-motion

Ne bih ga uzimao iz vi¹e razloga ali naravno to sam samo ja... Prvo pogon na sve toèkove je za mene bespotreban u gradskim uslovima, samo je izvor dodatnih gubitaka (veæa potro¹nja), te¾i auto (opet veæa potro¹nja) skuplji za odr¾avanje, kompromitovano ve¹anje u nekim sluèajevima i te¾e se kasnije proda, ali ok mo¾da ti ima¹ potrebu za takvom vuèom pa ti odgovara... Drugo direktno ubrizgavanje je kao i ¹to sam zna¹ prièa dosta skuplja od konvencionalnog indirektnog ubrizgavanja. Ovde ne mislim na samu ugradnju TNG-a (mo¾da nisi ni planirao) nego na na¹e veoma lo¹e gorivo i nemaèku veoma preciznu mehaniku koja ne pra¹ta smeæe koje se kod nas tro¹i. Znam previ¹e prièa o tom motoru, neki se kunu u njega neki ga kude, neko se ¾ali na senzoriku i slabu pumpu visokog pritiska, dizne takoðe... ali kao ¹to zna¹ sve su to prièe rekla kazala gde retko kada ima¹ uvid u istoriju odr¾avanja i ekploatacije pa je te¹ko i reæi ko je kriv za takve scenarije. Meni lièno 4x4 uvek smeta ja nisam namerno uzeo xDrive kod mene ba¹ iz tog razloga, a kasnije sam i video (drugar ima xDrive) i u odnosu na mog tro¹i pola litre do litre a nekada i vi¹e, sistem je super kao i 4motion ali za onog kome treba naravno. Benzin bi uzimao samo ako æu ga na TNG prebaciti a kod direktnog ubrizgavanja to je prava avantura sa ne tako dobrim rezultatima po svim parametrima (energetskim, efikasnim, ekolo¹kim)...

bucko

 dolazi zima ,4x4 mu treba ko leba,cak se i rimuje a nece ni plin
prema tome [balavi] [balavi] [balavi]

Serpente

Citat: Jefta poslato 27 Oktobar, 2017, 13:51
Negooooo da se vratimo na temu.

2.0 TFSI od 211hp iz Audija A4 Allroad 2013.

Neke mane o autu, motoru, jel ima nekih znanih boljki?

svaki ti ima boljke neke, i sam znas da nepostoji auto koji nema neke fabricke mane. Allroad modeli su isti kurac kao i obicni audiji , tipa kao i moj samo je razlika sto imaju te podizace,i da crknu, ljudi stavljaju opruge koje ce ih drzati non stop u najvisem polozaju, resen problem. Sto se audija tice mislim da nema sta nisam procitao o njima dok sam kupovao auto :D mana tfsi motora, drkanje oko plina ako planiras da ugradis, previse skup, ~900e i jako osetljiv na to, majstori izbegavaju da ugradjuju plin u njega. Osim jednog koji je hteo da mi ugradi plin "fabricki" za 250e :D

@Uff , batali bre golfa 5, ako si vec zapeo za golfa uzmi 6, oko 1k e su skuplji , 5 puta bolji, plus lepsi :P ili evo prodacu ti ja moj audi :D 4x4, 2.0 tfsi , 147kw , automatik  :D
Be the change you want to see in the world!