Glavni meni

2.0 HDI motori, iskustva.

Započeo Kengur, 24 April, 2012, 00:29

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kengur

Zanimaju me iskustva sa 2.0 HDI motorima... Jel se kvari nesto odredjeno, kakve su izdrzljivosti i slicno...

U pitanju je Pezo 206, 2.0HDI....

UFF

samo nemoj 2.2 da ti padne na pamet da uzmes

katalizator soma eura a bez njega niko ne moze da ti namesti auto da radi

Kengur

Ma jok bre, 2.0hdi u 206ci... 2001god...

srbac

Izbegavaj motore 2.0 od 110 ks i 130ks i 1.6 sa 110 ks, , imaju FAP  filter ( za cestice, menja se na 120 000km i kosta 350 e, i aditiv na 70 000km i kosta 60 eura.) I imaju plivajuci zamajac kosta oko 300- 500 e i crkava cesto, narocito ako si jak na gasu. (FAP filter se moze izbaciti i to kosta podosta a takodje se moze staviti obican zamajac sa drugom korpom i lamelom i to isto kosta podosta).
Sto bi rekli  UZI  SAMO od 90 ks, nema nista od toga i ne kvari se.....
1.4  HDI 68ks
1.6. HDI 90ks
2.0  HDI 90ks   i vozi Misko !

Kengur

Ovaj auto sto me interesuje je 2.0 HDI 90 ks 2001god, u XS opremi.

Ali je cipovan jer ide kao lud, i mislim da ima veci turbo... bilstejn amortizeri, ajbah opruge...
Lepo redi nista ne lomi, stigao iz uvoza malo zakacen, kilometraza prava sigurno(170 000km valjda)... Ne lupa nista na trapu...

dzimika

uzmi ako je 90ks, sve ostalo batali

gixxer

Od loseg goriva ili od dotrajalosti, dizne sa elektro ubrizgavanjem,remont jedne 100eu,prvi simptomi pocinje da varira na leru posle par dana sve teze pali i u roku od par dana vise ne moze ni da upali ako imas srece prolazis sa 400 eu ako ne onda i remont pumpe ni ne pitaj koliko kosta i ventil visokog pritiska koji sam ja uspeo da spasem,tako sto sam ga izvrteo iz pumpe,naspricao ono fino sito sprejem za ciscenje kocionih diskova i izduvao kompresorom sa velikim pritiskom,pre toga mi je palio zutu kontrolnu lampu za urizgavanje i stavljao automatski auto u servisni mod sto se tako manifestovalo da ga je blokirao na 2000 obrtaja znaci preko nije hteo,nakon ciscenja ventila visokog pritiska je ugasio lampicu i sve je bilo ok ali sam nakon toga prodao auto tako da ne znam sta se posle desavalo,eto to ti je neko moje iskustvo sa doticnim motorom jeste da je moj bio Xsara 2.0 hdi ali i peugeot 206 ima identican motor, nadam se da sam ti pomogao

Kengur

Dizne su problem realno kod svih dizelasa... Mislim u Srbiji... To mi je poznato :)

Po netu sto sam nasao su razna misljenja, jedni dizu u nebesa, drugi kude...

Kazem, ovaj pali odlicno, lepo radi, nema greske kacili smo ga na komp... Deluje sve ok..

srbac

Ako nema interkuler a fabricki nema taj od 90ks onda ti nece dugo trajat ako je cipovan. Inace 206 je laka i 2.o , 90 ks u njoj ide ko metak i bez cipovanja.
Samo full sintetika na 15 000km i ne brini. Zupcasti kais se menja na 160 000 km. Ja sam pre neki dan kupio u KIT komercu Dayco kais sa spanerom i rolerom  4700 din.
POZZZ

Kengur

Ne verujem da je napravljen taj propust da nije stavljen interkuler. vidi da je u auto ugurano para... A i da nema, najmanji problem je da namestimo :)


nano

Citat: Kengur poslato 24 April, 2012, 01:05
Ali je cipovan jer ide kao lud, i mislim da ima veci turbo... bilstejn amortizeri, ajbah opruge...

dzaba ti sve to ako nema KN FILTER  [rofl]

Kengur

To se obavezno kupuje da se dobije jos 50ks... :D hahahahah

Kengur

Citat: srbac poslato 24 April, 2012, 01:22
Ako nema interkuler a fabricki nema taj od 90ks onda ti nece dugo trajat ako je cipovan. Inace 206 je laka i 2.o , 90 ks u njoj ide ko metak i bez cipovanja.
Samo full sintetika na 15 000km i ne brini. Zupcasti kais se menja na 160 000 km. Ja sam pre neki dan kupio u KIT komercu Dayco kais sa spanerom i rolerom  4700 din.
POZZZ

Inace, kakve su mu cene za delova i servisa? Mislim na potrosnu robu, kakav je na trapu?

Imaj u vidu da sam navikao na japanca koji je tenk :D

Nadalina

Dzukela u podznaku

Gašpar

Citat: nano poslato 24 April, 2012, 01:31
Citat: Kengur poslato 24 April, 2012, 01:05
Ali je cipovan jer ide kao lud, i mislim da ima veci turbo... bilstejn amortizeri, ajbah opruge...

dzaba ti sve to ako nema KN FILTER  [rofl]

I najbitnije - tribali na haubi ;D

Kengur


srbac

Potrosni materijal nije skup, kao i za ostale aute. Pre neki dan drugar kupi Oktaviju 1.9. TDI 2001. god, menjao mu kais, zupcasti i roleri 12 600din a ja za 307 HDI 4700 pa ti vidi.....
Izbegavaj Peugeotove prodavnice, jer deru. KIT komerc, DELMAX....imaju pristojne cene.

srbac

Citat: nano poslato 24 April, 2012, 01:31
Citat: Kengur poslato 24 April, 2012, 01:05
Ali je cipovan jer ide kao lud, i mislim da ima veci turbo... bilstejn amortizeri, ajbah opruge...

dzaba ti sve to ako nema KN FILTER  [rofl]
I AKREPA...

Kengur

Ma kapiram da su za prosecna kola tu negde cene... Sve se to izjednacilo skoro...

Cak mislim da ovaj auto ima i komplet za veliki servis....

cone

nemoj verovati da je to prava kilometraza, za 2001. god, pa jos iz inostranstva, malo  [neampojma]