Glavni meni

Problem sa paljenjem na TDM 900

Započeo Dzigi Boy, 12 April, 2012, 16:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzigi Boy

Braco manijaci vec se javljaju problemi na TDM u drugoj temi sam spominjao ali sada je ozbiljnije.

Znaci sednem na hladan motocikl on upali iz prve......malo se vozim sve savrseno radi

Onda sednem on nece da upali, ja obustavim pumpa ponovo radi, ja ponovo par sekundi, nece ja stanem pumpa ponovo se cuje, par puta skinem kontak i vratim i on upali i onda sve bude normalno..........onda se recimo zagreje skroz na radnu temperaturu ja ga ugasim i da ga upalim on nece i isto me zeza.......

Pricali smo o filteru za gorivi, ja pravo u garazu skinem plastike i rezervoar okrenem rezervoar naopako, odvrnem srafove i izvadim celu komplet pumpu sa filterom i meracem goriva.....

postupak je prilicno zajeban i trazi maximalnu skoncentrisanost i pazljivost najmanje nasilji prilikom vadjenja ce slomiti merac goriva......

unutra se nalazi pumpa slicna kao na autu i na njoj stoji filter kesa koja se cisti, znaci nije promenjiva nego se izduva kompresorom...

Eeeee sad ovako filter je bio skoro pa savrseno cist sa minimalno prljavstine.....u benzinu nema vode i rezervoar je savrseno cist....


Naravno sve sam to procistio izduvao i sastavio....ali stanje je potpuno isto i TDM nekad upali iz prve a nekad ga toliko anlasujem da u koferu nosim auto akomulator sa kablovima


STA RADITI.............ultra zvucno ciscenje dizni merenje pritiska pumpe.......nisam pametan!!!!!!

Uglavnom kada motor upali sve savrseno radi, ler, nema trzanja, stucanja itd i ide ko munja......

najvece je cudo koliko njegov akomulator izdryi anlasovanja prosto mi je to nemoguce......skoro pa ga ne mozes potrositi, ali u koferu ipak imam velikog sa kablovima.....


dajte neki savet manijaci  [doh] [doh] [doh]

UFF


CBRR1

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] nemoj da si los,opet ce da nestane na 10 dana.. [rofl] [rofl] [rofl]

AndreyRR


Dzigi Boy

radi pumpa, skidao sam ceo sklop sa meracem i filterom i ocistio kompresorom,ali bilo je sve iznenadjujuce cisto.... [neampojma] [neampojma]

malopre sam bio do grada i ugasim ga u sred radne temperature i da upalim on iz prve ja ga pustim par sekundi on se sam ugasi......to mi je sad prvi put uradio.....ranije kad upali radi......i onda sam ga opet anlasovao, i jos, i jos....i na kraju je upalio i onda opet sve normalno radi.......


vidim kod usisne grane neki zlatan sraf za nekakvo stelovanje,zna li ko cemu sluzi ili da probam napamet da ga vrtim.....


a ovaj manuel komp nece da mi otvori :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

pit



              Dugme za paljenje moze da zeza.Meni se desavalo na 850 -ici da je gubio kontakt.


Dzigi Boy

Wolverine hvala ti otkrio si mi veliku tajnu............. [clapp] [clapp] [klanjam_se] [klanjam_se]

Inace malopre sam laserskim citacem merio temperaturu na izduvnim granama i na jednoj sam imao 97 a na drugoj 73 :'( :'(

ocigledno je da je neki ventil prestegnut inace sam cuo svih 10........

sipace njemu Dzigi kopresiju odmah u drugoj novoj temi.... :P :P :P

WOLVERINE




   Kupi metlu.... njoj mozes samo drsku da polomis....

Milomir27

eeeeeeeeeeee,kao sto rekoh,ja bi moj poklonio!

Dzigi Boy


AndreyRR

nov motor i vec onoliko zamena  [rofl] [rofl] yamaha

nano

^^ [blahblah]

Covek voli da cacka, samo napred  :D

Dzigi Boy

Citat: AndreyRR poslato 12 April, 2012, 22:36
nov motor i vec onoliko zamena  [rofl] [rofl] yamaha

Citat: nano poslato 12 April, 2012, 22:45
^^ [blahblah]

Covek voli da cacka, samo napred  :D

Iskreno da ti kazem Nano prvi put sam u zivotu mislio da konacno imam neku masinu koju ne moram da cackam i sa koje nije niko nikad pao.....ali jbg. izgleda da mi je sudjeno da uvek ja moram da omastim svoje ruke da bi to radilo....

inace na zalost nikada u zivotu nisam kupio nikakvo novo vozilo, pa cak ni ispravno.......sudjeno mi je da se prljam a i volim krseve bilo kakve....

u svakom slucaju  mi TDMdzije cemo imati korist pa cu ja to fotkati i obraditi u temi pa da svi naucimo i podelimo znanje.......mislim da je pored dobre zajebancije i dobrog druzenja to i svrha MotoManijaka i zato i jesmo najbolji motociklisticki sajt u regionu a verovatno i sire

Andrej na zalost nije nov kao sto vidis hahahahaah  napravice njega Dzigi da radi kao nov, ima da hekla, sije i prede ako treba

AndreyRR

ma to ga je uff nesto sjebao kad ga je probao onaj dan
kad smo bili po skelu ti  ;D ;D

UFF


ЯЭВОЛУТИОН

Moas da utvrdis razlog zasto nece da upali....varnica ili gorivo....pa onda da nadjes resenje...ovako nece da upali...ne znaci nista...uzmi flasu benzina i poli ga i baci sibicu...pali garant.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

cekaj, zar to nije kvalitet, neunistiv i bolji od paprike?

aæimo


velja

Po cenu da ispadnem glup u dru¹tvu. Crkava ti CDI.