Glavni meni

Montenegro 2010

Započeo Gile_ExtremeBoy, 19 Oktobar, 2010, 00:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gile_ExtremeBoy

Zdravo,

Hteo bih podeliti svama ovo prelepo putovanje na kojem smo bili moj drugar Dusko (BigBad) sa EN-om 500 i ja sa Super Tenerom 750. Nakon sto smo ujutru bili u osiguravajucoj kuci da izvadimo putna osiguranja, spremni i natovareni krenuli smo tek oko 11h iz Kragujevca. Isli smo preko Uzica gde smo tek stali na prvu piš pauzu, onda smo navratili do naseg drugara na Zlatiboru gde smo onako fino klopali. Sa zlatibora krecemo negde oko 14h punih stomaka i zeljni voznje, spustamo se ka Novoj Varosi i Prijepolja gde nas konstantno prati neko sveze-tmurno vreme bez kise. Tu nam se pridruzava kolega bajker sa podgorickim tablama na Zecu 750, prelazimo granicni prelaz i ulazimo u Crnu Goru.

Dugo smo putovali zajedno pa smo stali svi na jednoj pumpi kako bi se malo odmorili, protegli i popili kafu. Tu se upoznajemo sa Ivanom CrnoGorcem koji je ustvari Srbin iz Zajecara koji putuje od rana jutra, veoma prijatna osoba. Posto ide za Podgoricu savetuje da ga pratimo, kako bi smo konflikte sa crnogorskom stekarskom policijom koja je bez milosti.
Stizemo u glavni grad CG cini mi se negde oko 20-21h gde se rastajemo od Ivana i nastavljamo dalje ka primorju, izlazimo iz PG odakle se nastavlja autoputem na kojem se vrse radovi, pa vozimo u suprotnom smeru (osecaj je malo nelagodan). Stizemo u Sozinu gde uredno stajemo i placamo putarinu, u samom tunelu koji je dugacak oko 4km veoma je vruce i zagusljivo sto je zahvala dobre ventilacije. Izlazimo iz duboke planine i direktno ulazimo u Sutomor, gde uz malo preplicanja nalazimo nase apartmane gde se smestamo na desetodnevni boravak.

Posto nam je Sutomorska varosica bila previse dosadna, odlucili smo se svakog dana da idemo na drugoj plazi. Tako smo obisli dobar deo primorja. Haj-Nehaj, Ulcinj, Budva, Jaz. Posle nekoliko dana pridruzili su nam se drugari koji su dosli iz Jagodine, Mia sa CB500 i Vlada sa GPZ500, kao i Popsy sa ST-om na kratko.

U Jazzu srecemo 2 Afrikanca iz Ćeške koji su na putovanju kroz Balkan, jedva smo se nesto i sporazumeli ali pomogli smo im i uputili ih dalje ka Plavim Horizontima.























....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

dzimika

neko vam je, kao i meni i uff-u, zaboravio da kaze da za CG nije potreban zeleni karton :D

Gile_ExtremeBoy

Ne, sto? Mi smo izvadili ono putno-zdravstveno osiguranje na neznam koliko cini mi se dal 30 ili 50soma evra, u slucaju slucaja da nam se nesto desi, nasi da imaju za finog Audija ili Bendzu..  ;D
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

dzimika

to nije lose, ja to obavezno radim za duza putovanja
ali zeleni karton nije potreban za CG

Kengur


Gile_ExtremeBoy

Citat: johnynovak poslato 19 Oktobar, 2010, 13:53
to nije lose, ja to obavezno radim za duza putovanja
ali zeleni karton nije potreban za CG

Nebitno ja ga imam uvek medj papire, izvadio sam kad sam isao za Rumuniju, a i medjunarodnu sam izvadio tad iako ne treba za rumuniju, vazi ona 3 god za bilo gde i bilo cim.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Vlada GS

Mogli ste da nas pocastite jos kojom fotkom....

Charuga