Glavni meni

Diskus hernija

Započeo UFF, 01 Novembar, 2010, 02:24

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Verujem da nisam jedini sa ovim problemom pa da vas pitam da li znate gde bi mogao kupiti odgovarajucu fotelju za racunar tj dugo sedenje sa sto manjim opterecenjem za kicmu.
Evo nivoa opterecenja u zavisnosti od polozaja tela:



A idealno bi bilo sedeti ovako


Posto se time bavim ja dnevno provedem od 8 do 12 sati za racunarom (a umeo sam zbog posla i duze tj po 17h pogotovo zimi - leti to vreme provedem takodje sedeci ali na motoru  [yahoo]) a imam dva iscurela diskusa L4-L5 i L5-S1 i sve cesce osecam bolove a desavalo mi se da ne mogu da stanem na levu petu i podignem levo stopalo pa bi morao da se pobrinem da to vreme dok sedim provedem u najboljem mogucem polozaju.

Imate li ideju gde i kakvu/koju fotelju kupiti?

UFF

Znaci ne interesuju me resenja tipa lazy bag



Jer sumnjam da to moze da uradi posao kako treba, cak ni ove ozbiljnije verzije




UFF

Radije bi nesto ovako samo bez masazera



[attachment deleted by admin]

UFF

A ako se ne nadje adekvatno i pristupacno resenje ima da zaredjam po otpadima i da kupim ovako nesto pa da dovarim dole sta je potrebno


Lazic

Cuj, to ti nije losha ideja, posto dobre anatomske stolice, kostaju poprilicno, svojevremeno sam sedeo u jednoj od 2700 evara, da je dobra jeste, al` i skuuuupa...

Vec sam 2 i po godine u opsadnom stanju...

DebeliZmaj

nashao neku sa masazerima ali je 300e ...
huh ... elem.. ja volim sa masazelima ... :)
ps. uff ... nisi usamljen u tom problemu sa ledjima.. ja i ako nemam tako znachajnih problema
trazim si udobnu stolicu za naporan za kompom ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

GhostMile

Fotelja moze da bude i od dukata, opet ce ti opterecenje biti kao na gornjem diagramu.
Ne treba tebi dobra fotelja, vec dobar stol, koji moze da se podigne da radis stojecki....;)

Popsy

ja sam izpazario u Metrou kancelarijsku fotelju koja je do visine ramena sa podr¹kom za lumbalni deo i mo¾e da se savija unazad za nekih 50€ (ustvari uzeo sam dve, i za kevu jednu) i extra su, mada tamo èesto ima dre¹eva nekada se pojavi neka koja je sasvim korektna...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Kengur

Pratim... Imam isti problem godinama sa kicmom...

Lazic

niko nista ne vezba...

Popsy

Inaèe imam extradobrog kiropraktièara (vrlo sam te¾ak da preporuèim nekog u koga nisam 300% siguran da vrhunski radi) nije kostolomac, veæ radi tehnièki ispravno... ako nekom bude trebalo nek iska broj ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

DebeliZmaj

problem kod kiropraktichara je kad jednom odesh
postaje ko heroinska zavisnost...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Popsy

hm... pa ne bi se ba¹ u potpunosti slo¾io sa tobom, mo¾e da bude al ne mora da znaèi ;) on æe da te namesti i da ti predlo¾i ve¾be ba¹ za tebe da se ne bi vratilo na staro tipa ako je kièma savijena u jednu stranu i on je vrati nazad mi¹iæi koji su bili "skraæeni" tj. na stranu kuda je bilo iskrivljenje su jaèi od onih gde su bili razdu¾eniji i ako ni¹ta ne radi¹ po tom pitanju postoji moguænost da se to vrati na staro, meðutim sa malo ve¾bi - praktièno razgibavanja se mo¾e to smanjiti ili èak anulirati...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

UFF

Ljudi dzaba vezbe i kiropraktika ako sa sjebanom kicmom sedite po ceo jebeni dan u stolici

A posto ne bih da radim stojeci ceo dan kao sto Mile rece onda hocu da taj sedeci pretvorim u sto vise lezeci polozaj

Nadalina

Jos jedno bitno zapazanje... Nemojte se zezati i ici kod nestrucnih kiroprakticara, masazera i baba mangi...
Jer, iako su uglavnom poznati po povoljnim efektima, moze i da se pogorsa stanje- zavisno od vaseg problema...
Znaci, prvo, detaljne anazile, nalazi i sve, pa onda pitate doktora da li smeju masaze i ostalo....
Dzukela u podznaku

GhostMile

Citat: UFF poslato 01 Novembar, 2010, 18:31
Ljudi dzaba vezbe i kiropraktika ako sa sjebanom kicmom sedite po ceo jebeni dan u stolici

A posto ne bih da radim stojeci ceo dan kao sto Mile rece onda hocu da taj sedeci pretvorim u sto vise lezeci polozaj

Onda se ugledaj na mene  ;D


UFF

to sam i planirao ali tastatura mora da bude na tebi jer ce u suprotnom da ti otpadnu ramena  ;D

GhostMile

Citat: UFF poslato 01 Novembar, 2010, 19:37
to sam i planirao ali tastatura mora da bude na tebi jer ce u suprotnom da ti otpadnu ramena  ;D

Pricas sa jokozunom horizontalne officologije ovdje. Bolje od ovoga nema. ;)
Sve mora da lebdi neposredno iznad tebe. Ako stavis tastaturu na sebe, riknut ce ti grudni kos.
Pod noge ide poveliki jastuk i to ti je onda ona najmanja ljestvica na diagramu. ;D

DebeliZmaj

ja sam planirao da izbacim drugi sto za komp koji sad imam pored ovog i da tu ubacim
neku ugaonu garnituru .. da lepo mogu da radim sas laptop udobno uvaljen a da nemoze
niko da kaze nisi ni ustao iz kreveta...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

mislim da ti je najlakse da kupis sportsku kadicu za neki auto...

i da imas nosac monitora koji moze da se podesi na bilo koji ugao u 3D

i trebace ti specijalni nosac za tastaturu i misa, ako znas kod zubara kako izgleda njihov podesivi sto, mozes da ga postavis tacno u ugao i rastojanje kako ti treba...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor