Glavni meni

KLX 650 C Sta je ovo ?

Započeo jura, 30 Maj, 2011, 21:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Taraba poslato 31 Maj, 2011, 21:25
Ma to Laziæ ne¹to na moj raèun.
©to se tièe ulja, samo proveravaj redovno i vozi! [cheers]

Taraba kudi kantasakija, a drz mu jede ulje ko friteza...

jura

Sve, sve ali za moj ukus previse ulja na iberlaufu. Posle 20 km on ostavlja vidan trag na parking mestu  [neampojma] . Nadjoh na netu ovog lika koji je nesto radio sa ovim separatorom ulja i vazduha iz koga u stvari i vodi cev od iberlaufa ali nisam skontao sta ???? ako bog da sutra glava ide dole da vidim sta se desava  :o






jura

#22
Evo sta sam pronasao kao potencijalni uzrok ogromne kolicine ulja u iberlaufu, u pitanju je naprslina koja je u stvari u celosti odvojila ovu prirubnicu koja vodi ulje do bregast tako da je iz ove pukotine konstantno nalivala vece kolicine ulja direktno pored kutije separatora u koji ulaze gasovi od iberlaufa. S obzirom da je kompresija 5,1 a granice su  od 4 - 6,8 pretpostavljam da su karike ispale iz igre kao potencijalni uzrok ulja i da je ovo jedini. :














Taraba

Jebote, kako je to moglo da pukne??
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Havarisan

pogledaj da se nije raspao dekompresor pa da je on to polomio. to im je boljka.

jura

Citat: Havarisan poslato 05 Jun, 2011, 02:25
pogledaj da se nije raspao dekompresor pa da je on to polomio. to im je boljka.

Pazi ja nemam rucni dekompresor, jedino ako nema neki automatski u smislu kada mu das kontakt ili tako nesto jer ja nemam ni kurblu !! A sto se tice ovog odlomljenog dela licno sumnjam da je tu ljudski faktor sigurno imao nekog udela u proslosti. Ostaje mi jedino da se nadam kada to zakrpim da je to bio jedini uzrok ulja u iberlaufu ???????

Simon69

Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: jura poslato 05 Jun, 2011, 02:38
Citat: Havarisan poslato 05 Jun, 2011, 02:25
pogledaj da se nije raspao dekompresor pa da je on to polomio. to im je boljka.

Pazi ja nemam rucni dekompresor, jedino ako nema neki automatski u smislu kada mu das kontakt ili tako nesto jer ja nemam ni kurblu !! A sto se tice ovog odlomljenog dela licno sumnjam da je tu ljudski faktor sigurno imao nekog udela u proslosti. Ostaje mi jedino da se nadam kada to zakrpim da je to bio jedini uzrok ulja u iberlaufu ???????
dekompresor je automatski i nalazi ti se sa iste strane kao i ta magistarala, ali na izduvnoj bregastoj. Prstom povuci taj tegic na izduvnoj bregastoj, ttrebao bi da lako ide ali da se vrati na mesto kada ga pustis....ako je crkao dekompresor dobro je da nije komad glave odvali...i to im je boljka.
E da nemoj variti to, obicno pukne ponovo, vec stavi cevcicu sa orinzima koju ces fiksirati na jedan od srafova konzole bregaste.....naucio sam to na tezi nacin..tri puta
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jura

Citat: revolution poslato 05 Jun, 2011, 12:11
Citat: jura poslato 05 Jun, 2011, 02:38
Citat: Havarisan poslato 05 Jun, 2011, 02:25
pogledaj da se nije raspao dekompresor pa da je on to polomio. to im je boljka.

Pazi ja nemam rucni dekompresor, jedino ako nema neki automatski u smislu kada mu das kontakt ili tako nesto jer ja nemam ni kurblu !! A sto se tice ovog odlomljenog dela licno sumnjam da je tu ljudski faktor sigurno imao nekog udela u proslosti. Ostaje mi jedino da se nadam kada to zakrpim da je to bio jedini uzrok ulja u iberlaufu ???????
dekompresor je automatski i nalazi ti se sa iste strane kao i ta magistarala, ali na izduvnoj bregastoj. Prstom povuci taj tegic na izduvnoj bregastoj, ttrebao bi da lako ide ali da se vrati na mesto kada ga pustis....ako je crkao dekompresor dobro je da nije komad glave odvali...i to im je boljka.
E da nemoj variti to, obicno pukne ponovo, vec stavi cevcicu sa orinzima koju ces fiksirati na jedan od srafova konzole bregaste.....naucio sam to na tezi nacin..tri puta

Evo kao sto mozes da vidis na slici dekompresor je po meni ok doduse malo seta i levo desno ali se sam vraca na mesto.



Ono sto mene buni je ova slika na koju sam naleteo na netu i na kojoj su dve bregaste sa simetricno postavljenim dekompresorima i na jednoj ima opruga a na drugoj nema. Kod mene je u pitanju samo jedan .



u servisnom uputstvu takodje vidim da treba da ima oprugu ali je kod mene nema vec slobodno pliva. Da li je to mozda uklonjena a trebala bi da bude tu i da li to onda mozda ima veze sa izbacivanjem ulja ali opet kompresija mu je ok i nema plavog dima ??????????????

A sto se tice ovog dela koji bi hteo da zavarim, jesi li mislio da cev smestim na ovoj poziciji, pitanje je samo kako ucvrstiti a da je pritisak ne izbije ????


ЯЭВОЛУТИОН

i dalje ti, koliko vidim, nedostaje dekompresor...usisne bregaste...moze i bez njega....ali verovatno je on napravio carlamu pa je ivadjen, a osttala je napukla uljna magistrala...nisam gledao service manual, ali razupci motor i prekontrolisi stanje lezista obe bregaste, jer ta bi magistrala trebala da napaja uljem lezista bregastih.....
Ulje koje ti se pojavilo na iber laufu moze da bude prouzrokavano losim zaptivanje karika.....ne mora da dimi plavo, ali ako dimi na iberu, to je znak da su ciknule....dobra kompresija je posledica velike kolicine ulja koja se nalazi izmedju karika i cilindra (uljna karika sto bi rekli).

Otvaraj motor, da ne bi napravio vecu stetu, ili resavaj to sa cevcicom (plocicu za sraf vezi na najblizi sraf koji steze konzolu bregaste) i kontrolisi ulje redovno.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jura

#30
Citat: revolution poslato 05 Jun, 2011, 22:29
i dalje ti, koliko vidim, nedostaje dekompresor...usisne bregaste...moze i bez njega....ali verovatno je on napravio carlamu pa je ivadjen, a osttala je napukla uljna magistrala...nisam gledao service manual, ali razupci motor i prekontrolisi stanje lezista obe bregaste, jer ta bi magistrala trebala da napaja uljem lezista bregastih.....
Ulje koje ti se pojavilo na iber laufu moze da bude prouzrokavano losim zaptivanje karika.....ne mora da dimi plavo, ali ako dimi na iberu, to je znak da su ciknule....dobra kompresija je posledica velike kolicine ulja koja se nalazi izmedju karika i cilindra (uljna karika sto bi rekli).

Otvaraj motor, da ne bi napravio vecu stetu, ili resavaj to sa cevcicom (plocicu za sraf vezi na najblizi sraf koji steze konzolu bregaste) i kontrolisi ulje redovno.

Ok sto se tice ovog dekompresora usisne grane apsolutno ima logike to sto pricas, da je on odvalio magistralu ali ono sto me jos buni je da u servisnom uputstvu stoji takodje samo jedan dekompresor i na odlomljenom delu magistrale nema ostecenja, ono sto me jos interesuje je da li mora da ima oprugu na njemu.Dekompresori koji su predstavljeni na prethodnoj slici su bili od C i R modela pa je covek "stranac" samo pitao zbog cega je ta razlika napravljena jer je hteo da prebacuje neke delove sa R varijante na C. Takodje me interesuje gde bih mogao da nadjem eventualno polovnu glavu i koliko bi me kostalo u proseku jedno karicenje pod uslovom da je cilindar dobar u smislu da ne mora busenje.

Lik rastura klx i ne vidim dekompresor na usisnoj  01 Dismantling engine Kawasaki KLX 650.mpg

Simon69

Usisna bregasta tvog motora nema dekompresor,obavezno pogledaj lezajeve bregaste kako ti je revolution vec rekao a jedno od resenja je da urezes navoj u kuciste i holenderom pricvrstis bakarnu cevcicu.Bojim se da neces doci do te faze jer mislim da su osteceni lezaji usled nedostatka ulja.Usput,imam K&N filtere za ulje i za 650.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

ЯЭВОЛУТИОН

evo sad pogledah bukvar....nema dekompresora na usisu, ....definitivno.....ta magistrala je prsla usled nestrucne montaze (orig je mozda bio predebeo), ali svejedno ka sto rekoh, skini bregaste i proveri lezajeve iste....da nisu krenuli, pa onda resavaj uljnu magistralu...moze i sa navojima i cevcicom od bakra...mozda je cak i lakse, ali svejedno glava mora dole, i proveri stanje cilindra i karika .
e da, opruga na dekompresoru nije obavezna...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jura

Ok to je ono sto me je u principu interesovalo, hvala vam puno na pomoci, na meni je da zasucem rukave i resim problem. Jedino se nadam da su lezajevi ipak nekako preziveli jer je ova magistrala u principu bila na svojoj poziciji tako da je ipak sprovodila ulje do bregaste ali je na toj naprslini svakako gubila pritisak.

jura

Jos da upitam da li se lezajevi bregaste mogu vadiiti ili su kao na vecini automobila jednostavno "u komadu",predpostavljam da se vizuelno mogu uveriti u stanje lezajeva tako sto ce prisusutvo ili  odsustvo brazdi ukazati na njihovo eventualno stanje?napomenuli ste da je mozda uzrok pucanja magistarle i predebeo zaptivni prsten,gumeni kako da znam koja je prava debljina [neampojma]

ЯЭВОЛУТИОН

Nazalost u pitanju su lezista bregaste u samoj glavi...dakle nema lezajeva, tako da kad crkne mozes da je bacis.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jura

Citat: revolution poslato 06 Jun, 2011, 17:25
Nazalost u pitanju su lezista bregaste u samoj glavi...dakle nema lezajeva, tako da kad crkne mozes da je bacis.

E sada i najbitnije pitanje koliko je ovo lose ? moze da gura jos ili je odsluzilo svoje  [veryangry]  [doh]  [facepalm]  [thumb_down]  :'(   [glavazid] ????????????????????????????????????????????  [neslusam] pod prstom se ne osecaju ostecenja !






Simon69

Usisna bregasta mi se na slici ne svidja,ne mogu da zamislim da se pod prstom to ne oseti.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

DR Goran

Sve to moze da se popravlja !

Lezajevi bregaste se ispoliraju a konzole na glavi se pobruse i gurne se trn na novu meru i sve fercera .Sve to u masinskoj obradi .

Ono sto je veci problem je oblik brega tj lift ..da li bregasta dovoljno stiska ventil . Sve mere imas u serv uputsvu .

Zazor bregaste u lezaju se meri tzv presti-gauge trakama ali u nedostatku se obrise sve od ulja stegne i montira komparater i malo napnes gore dole pa vidis jel se klati puno
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

jura

#39
Citat: DR Goran poslato 07 Jun, 2011, 02:11
Sve to moze da se popravlja !

Lezajevi bregaste se ispoliraju a konzole na glavi se pobruse i gurne se trn na novu meru i sve fercera .Sve to u masinskoj obradi .

Ono sto je veci problem je oblik brega tj lift ..da li bregasta dovoljno stiska ventil . Sve mere imas u serv uputsvu .

Zazor bregaste u lezaju se meri tzv presti-gauge trakama ali u nedostatku se obrise sve od ulja stegne i montira komparater i malo napnes gore dole pa vidis jel se klati puno


Ne klati apsolutno nista sto bi moglo po osecaju a bez komparatora da se oseti a ovi mini risovi se stvarno ne osecaju pod prstom, kao da si uzeo na savrseno ispoliranoj povrsini i presao sa smirglom 3000 malo (tek da zamatiras). Ti to ne mozes da osetis jednostavno pod prstom, sto se tice izgleda bregaste probacu ponovo da je slikam jer mislim da malo svetlost vara. U principu stanje bregaste je bolje nego ove polutke.