Glavni meni

ROMANIA

Započeo Cale, 03 Maj, 2011, 21:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Cale

Podstaknuta pozitivnim iskustvima iz prve ture po Rumuniji 2008,ekipa napravi dogovor da se ide 2009.Naoruzani kartom i po kojom flasom piva napravimo za jedno vece plan kako da korisno potrosimo 6 dana.Posto slicno razmisljamo brzo se dogovorimo oko svega.Osnove su bile da put traje 5-7 dana,da se vidi po nesto od znamenitosti dakle nesto sto je nama interesantno,da se lepo provozamo (sto je vrlo bitno ) a ostalo kao hrana i spavanje,pa to cemo onako kako bude.Snacicemo se.Idemo da se zajebavamo ali put mora da se isplanira veoma ozbiljno.Vrlo se dobro poznajemo,dosta smo vozili zajedno pa imamo poverenja medjusobom 100 %,motori sigurni jos samo da nam bude lepo vreme i uspeli smo. Zato smo odmah dogovorili da to bude ili jul ili avgust.
Drugar iskopa informaciju da postoje neka slana jezera,pa cujemo za rudnik soli ( o njemu je bila i emisija na nekom  tv kanalu ),pa su tu oni dvorci i naravno Transfagaras.Tako mi lepo isplaniramo da odemo skroz na sever skoro do Ukrajine pa na istok blizu Moldavije i spustimo se dole tako da udjemo u Srbiju preko Djerdapa.
Jedna od polaznih osnova je bila i da se ne prelazi jako velik broj kilometera u toku dana da bi imali sto vise vremena za zezanje i odmor.Dogovorimo da to bude oko 2200 km i sve odvozamo za 6 dana.Znaci oko 400 km dnevno-lepo i opusteno.Nemamo bas puno informacija gde,sta i kako pa se spremimo na izvesne korekcije plana ako bude potrebno.
Poneli smo dve,tri mape i imali jako dobru navigaciju,mislim sa dobrim mapama koja nas je ispalila vec prvi dan ali je posle sljkala perfektno ali cucete.Imali smo i tri foto aparata i dve kamere.Pa bez dobre kamere se ne krece na ovako nesto.Jedna je bila montirana na motoru i napravila par sati jako lepih snimaka ali sta cu moci da Vam prenesem od toga - videcemo.Slabo se snalazim sa kompjuterima,you tube,google earth i ostale pizdarije ali pokusacu.Zato ne zamerite.Da ne davim mnogo,vreme je da se krece.
Kraj jula,Zrenjanin,mi spremni,motori spremni i polazak.Plan za prvi dan je put do Hunedoare i obilazak dvorca a zatim palimo na sever da dzonjamo u kampu.Kamp je malo iznad Kluza ili na rumunskom Cluj-Napoca.http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Zrenjanin,+%D0%92%D0%BE%D1%98%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0&daddr=Hunedoara,+Rom%C3%A2nia&hl=sr&geocode=FTI6tAIdfFU3ASmzmreRU9taRzGMoKDyinsLRA%3BFR5XugId571dASmfFZZzVIpORzE7IzU87YzzGQ&mra=ls&sll=45.681239,22.266541&sspn=1.068809,2.688904&ie=UTF8&ll=45.604431,21.794128&spn=1.070275,3.735352&z=9

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

svetac


perlx


Cale

         IJaoo.Uspeo sam da prekopiram mapu pa sam sad srecan jako !
        Uglavnom,polazak iz ZR prepodne i pravac na granicu.Na prelazu kod Srpske Crnje sam bio milion puta kao "biznis man" a posto mi je ovo tek drugi put da dolazim kao turista,osecam se jako cudno.Sve cekam kad ce carinici da pocnu da nas razbijaju a oni nista.Ponasaju se normalno,prijatno.Pitaju gde cemo,daju neke korisne savete i zezaju se sa nama  a ja i dalje cekam kad ce poceti da nas trte.Jos uvek vucem traume iz onog svercerskog doba.Jbg.
        Prva korisna informacija je da u Rumuniji ima izuzetno malo auto puteva pa dakle nema putarina nego vinjete.Vinjete bi trebalo kupavati,kao i svuda,na benzinskoj pumpi ali mi carinik rece da ih ima slabo u prodaji i da se tesko nalaze pa ako nas navata murija da im kazemo da nismo imali gde da ih kupimo.Tako smo i uradili.Cigare ima u free shop-u ali ne daju da se unese u RO.Nema veze.Kupicemo ih kad se budemo vracali na Djerdapu.Pa nece nam ostati duzni.
        Prva ali kratka pauza vec u Timisoari i palimo dalje za Hunedoaru.

[attachment deleted by admin]

mirca


Cale

Grad Hunedoara,onako velik.Svega i svacega.Ostaci propale teske industrije iz socijalizma,puno sirotinje sa jedne strane a sa druge bogatstvo i kich.Ipak svetla tacka je dvorac Hunjadi Janosa (zbog toga smo i dosli ) njihovog plemica koji je kod nas poznat kao Sibinjanin Janko.Osim neverovatne arhitekture nije bilo posebno sta da se vidi jer se dvorac renovira.Ovde je snimljena masa filmova o grofu Drakuli iako on sa njim nema nikakve veze koliko ja znam.

balcan girl

ajde dalje ....cekamooooo
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Cale

Na imanju cika Hunjadija se nalazi i nekoliko kafanica,restorancica,mini pijaca sa suvenirima.Tek toliko da se ne narusi dozivljaj.Tu smo klopali za otprilike istu lovu koju bi dali i u Zrenjaninu.Ovde se moze koristiti i madjarski jezik osim rumunskog i engleskog.Nego,vreme je da se pali dalje.Moramo da nadjemo kamp na vreme.Ukucavamo koordinate kampa u navigaciju i gas...Kamp je na obali nekog jezera malo iznad Cluj-Napoca.Prosecnom brzinom oko 150 km/h posle nekog vremena ulazimo u Cluj.Vec je debelo popodne a mi kroz Cluj prolazimo i meni deluje veoma veliko."Zeleni talas" nam je neprekidno naklonjen.Vozimo vise od 30 min a sve oko 80 km/h i napokon izlazimo iz grada i slepo pratimo navigaciju.

[attachment deleted by admin]


Cale


Cale

I pazi prc ! Idemo u Campenesti u Kamp a kampa nigde ! Dolazimo na livadu po nekom makadamu i nema dalje,kume.Suma i jezero ali kampa nema ! A navigacija pokazuje da smo na pravom mestu.Verovatno je tu nekad i bio ali su podaci u mapi navigacije stari. [facepalm] Ipak ima Boga i ubrzo pronalazimo ok motel sa ok cenama.Mislim ok je kad nema bolje ali nam se ne raspakuju satori.A tus je preko potreban jer je jedna od cura "morala na servis ( menjala je ulje )".Sta ce jadna nego da opsuje opet "ruse" i pravac kupatilo.Ako se dobro secam,krevet je bio oko 12 eura .Opalimo po pice,otvorimo pastete iz Srbije pa tus i spavanje.Ali kez na licu.Lep prvi dan.Samo da nas vreme posluzi.http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Campenesti,+C%C3%A2mpene%C5%9Fti,+Rom%C3%A2nia&daddr=Campenesti+3,+C%C3%A2mpene%C5%9Fti,+Cluj,+Rom%C3%A2nia&hl=sr&geocode=FfruygId1WFpASkdG6YUDwpJRzG2u7iJy0DopA%3BFcPjygIdnKRpASmn66b9cwpJRzHcGisO6pXhvA&mra=ls&sll=46.843873,23.746948&sspn=0.0654,0.168056&ie=UTF8&ll=46.846339,23.700686&spn=0.032698,0.11673&z=14

Cale

Ustali kao novi pa na dorucak i kafu.Malo u razgledanje okoline i kartu u ruke.Plan za drugi dan.Naravno malo nege i za "pticu".Neko ima scot oiler a neko sprej za lanac pa je palo malo zajebancije.Samo mi je falio jos neko sa kardanom. [blahblah]

Cale

#13
Plan za drugi dan.Krece pravo ludilo od voznje.Ma da nisam siguran u to ali -trebalo bi.Gledajuci po karti,ulazimo u vise predele.Videcemo.Iz Camponesti idemo u Bistriu gde bi trebalo da je pravi dvorac grofa Drakule i posle toga u kamp u Vatra Dornei.http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=47.266184,24.399948&spn=0.261399,0.672226&t=p&z=11

aca-pn


Cale

Tako i bi.Nedugo po polasku iz kampa,pocnemo polaku da se penjemo.Putevi NOVI.Totalno novi.Na nekim mestima nema jos ni belih linija .Prelepo vijugaju kroz prelepu prirodu.Vise neznas dali da uzivas u pogledu ili da zavrnes gas.Sto vise idemo saobracaj je sve redji iako nam ni do tad niko nije smetao.Svi voze izuzetno pazljivo i kad vide motor odmah se sklanjaju u stranu.Saobracaj u Srbiji je dzungla puna divljaka za ono tamo.Pada mi na pamet i mnogo teza rec ali se bojim da nije primerena pa cu je preskociti.Dakle ,tamo mozete voziti bezbrizno danima kako god hocete.Brzo ili sporo nece vas niko ugroziti.Nas 4-rica smo presli po 2200 km i nikome se nije dogodio ni najmanji incident iako nam brzine nisu bas uvek bile primerene "stanju puta i uslovima saobracaja".

[attachment deleted by admin]

Cale

Naravno,primivsi se na jurnjavu po pravim putevima,kome je do slikanja ? Ko da stane ? Pa nisam lud.Samo gas.Zato slika skoro i da nema ali snima kamera na rezervoaru koleginog XX-a.Znam da je tu neko selo u koje smo planirali da stanemo jer je tu navodno sniman i film Van Helsing ali ...Niko ne pusta gas-samo napred.U jednom momentu nailazim na dvorac koji trazimo,medjutim kazem u sebi "ko ga *ebe"-vraticemo se ! Ljudi,pa krivine su neverovatne.Svaka koja je zajebanija je napravljena kao oval.Kao da si na Indijanapolisu.U jednom momentu naidjemo na vetrogenerator koji nam privuce paznju pa stanemo na cigaret pauzu.I onda se vratimo nazad do dvorca.

[attachment deleted by admin]

Cale

Iza ovog zgodnog decka mozete primetiti jednu od ski staza.Tu su zicare sto govori da je ovo neki ski centar.Uglavnom ovo je dvorac -hotel koji je izgradjen na rusevinama pravog Drakulinog dvorca.Iako je Draculla ( Vlad Tepes ) istorijska licnost,njegovoj ogromnoj popularnosti je najvise doprineo irski pisac Bram Stoker koji je bas u ovim krajevima i napisao roman o najcuvenijem " krvopiji " .U ovom hotelu se za  Halloween organizuju raznorazne turisticke zajebancije o kojima necu da pricam a vezane su za Drakulu.Ne bih da kvarim nekom dozivljaj ko hoce da ode bas tamo i bas tada a vama neka proradi masta...To putovanje organizuje turisticka agencija "Karpati" iz Novog Sada.Kome trebaju podaci evo telefona i adrese:+40 263 264010  fax +40 263 264020 i   E-mail: [email protected];www.hotelcasteldracula.ro 
        Naravno,mi krecemo dalje.Ceka nas jurcanje do Vatre-Dornei.Kamp.Navigacija.Medjutim,ovog puta kamp je tamo gde bi i trebao da bude.http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Campenesti,+C%C3%A2mpene%C5%9Fti,+Rom%C3%A2nia&daddr=Bistrita-Nasaud,+Romania&hl=sr&geocode=FfruygId1WFpASkdG6YUDwpJRzG2u7iJy0DopA%3BFeP00AIdOVV2ASlbC2tHQeNJRzHlmHI9o8-zAA&mra=ls&sll=47.25966,24.681473&sspn=0.259567,0.672226&ie=UTF8&ll=47.070122,24.109497&spn=0.520987,1.344452&z=10


Cale

Stizemo na vreme u kamp.Mesto se zove Vatra Dornei.Nije nesto veliko ali ima sve sto nama treba.Kamp je na nekom brdu iznad grada.Odmah smo narucili rucak.Opet cene kao i kod nas.Klopa ukusna.Pored imamo super market i dovoljno.Dobili smo ideju da za veceru pravimo rostilj pa smo skoknuli do marketa po klopu i pice.Da pojasnim da su njihovi kampovi takvi da u njima mozete naci pored mesta za sator i :telefone,internet,vodu,struju,bungalove,kamp kucice,rostilji.kupatila...Obicno postoji objekat koji se moze nazvati upravnom zgradom gde obicno postoji tv sala,bilijar sala i sl.Ovde su imali nekoliko frizidera u kojima mozete drzati svoju hranu i pice.Spavali smo u satorima jer su svi bungalovi bili iznajmljeni.A cena-smesna.Par eura po glavi.

[attachment deleted by admin]