Glavni meni

filter za vazduh u kucnoj izradi

Započeo dzimika, 30 April, 2011, 20:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

prosle godine shvatim da je moj filter za vazduh jako prljav i da bi ga trebalo zameniti pozovem svaku radnju koja drzi moto delove i naravno nijedna radnja nije imala i na kraju se setim da okrenem uvoznika tj njegovu malo prodaju, shop invest i ljudi naravno imaju, cena 2000din, odem i kupim i posle razmisljam zasto malo papira i metala kosta 2000din i nije me mrzelo da odem do obliznje radnje auto delova i potrazim filter koji je precnika priblizno kao moj ali dosta duzi (2.5x duzi)
ali shvatim da je mnogo gusci nego fabricki filter pa resih da malo experimentisem i smanjim gustinu :D

sledeci postupak
isekao sam onaj gumirani deo koji treba da dihtuje i onda izmerio duzinu fabrickog filtera i isekao i dobio sledece


Uploaded with ImageShack.us

metalni deo filtera koji drzi filter sam zagrejao i izvukao papirni deo
onda sam zagrejao sa druge strane da skinem metalni prsten i papirni deo filtera



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

kad je to uradjeno lepo sam isekao parce novog papirnog filtera, preklopio i zalepio
a posto sam imao vise materijala napravio odma i jos jedan za sledecu zamenu



Uploaded with ImageShack.us

u metalni prsten koji sam skinuo sam istopio onu plastiku pustoljem (vidi se u pozadini na sta mislim) i malo fenom zagrejao dodatno da bi se izjednacio nivo u prstenu
i lepo samo upustio papirni deo unutra



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

i na kraju ostaje isti postupak da se odradi na metalnom delu koji drzi filter i posao je gotov



Uploaded with ImageShack.us

sve u svemu dosta para moze ostati u dzepu a vrsi isti posao kao i onaj od 2000din
filter koji sam koristio kosta 700din i od njega moze da se napravi sigurno 6 novih filtera a mozda i vise :D

sasafilipovic


dzimika

samo da napomenem, za ceo posao mi je trebalo mozda 20min :D

sasafilipovic

Odlièan posao, sva sreæa saèuvao sam stari filter. Moraæu da ga napravim.
od èega je filter, od nekog auta?

dzimika

mislim da je od nekog kombija ako ti zatreba koji je tacno poslacu ti

UFF

Ako propusta istu kolicnu vazduha onda je ovo veoma korisna tema  [clapp] [clapp] [clapp]

Dutchman

a chemu sluzi filter uopshte .... filtere i ulje izmislili majstori da bi narodu oteli pare ;) to je napravljeno da terash dok ne stanesh ...

Lazic

Dzimika, ti si genije... Brzopotezan, ali ipak genije...  [yahoo]
Nekoliko puta sam u svojoj vozackoj karijeri, vozio od par desetina do par stotina km bez filtera za vazduh i uvek sam mislio da ako nisu uslovi extra prasnjavi, nije toliki problem... Sta bi moglo najgore da se desi ako recimo peglas kroz neki kamenolom ili Deliblatsku pescaru bez filtera...? Da li ce samo pasti performanse ako bas usisa mnogo prasine, ili ce doci do habanja stublina/karika/klipova, u meri da znacajnije skrati vek agregata...?

dzimika

generalno ne moze nesto strasno da se desi ali moze i sve ovo sto si naveo, ali ako je neko davnih dana rekao da treba da se stavi filter onda cu ga stavljati ali necu da placam 20e za malo papira i metala :D

svetac


jager

Ma i riðe i sve ¹to naiðe ;D
Svaka èast, dru¾e, ba¹ interestna bud¾evina, a u¹teda poprilièna...

Dutchman

Citat: dzimika poslato 12 Maj, 2011, 10:26
generalno ne moze nesto strasno da se desi ali moze i sve ovo sto si naveo, ali ako je neko davnih dana rekao da treba da se stavi filter onda cu ga stavljati ali necu da placam 20e za malo papira i metala :D

a zamisli da ti je filter 100e ko na rr-u

djolevidak

Ja sam isto ovo uradio na mom 900 rr :D kupio od neke astre filter 500 din i imam dva da napravim :D

dzimika

Citat: Dutchman poslato 16 Maj, 2011, 00:17
a zamisli da ti je filter 100e ko na rr-u

verovatno bih poceo svoju proizvodnju :D

Aussweis

Ako radi posao, sto bi kupovao originalni! Mada, ja sam se zajebo pa sam pazario obican sundjer kod tapetara (po preporuci "odlicnog" majstora) i oblozio oko metalnog kucista posto se stari polako raspadao.. Iskrojio kako je i bilo i na kraju je ispalo da previse vazduha prolazi u odnosu na stari i nije to bilo to... Stacu, morao sam da se izujem 400 din i kupim novi-originalni :-) xaxa
Sve ima cenu ili čast!

dzimika

ja reko ti hteo da ustedis neke silne pare, ali za 400din ja se ne bi cimao :D
ali razlika izmedju 300, 400din i 2000din je veca pa zbog toga se i isplati

isterivac

Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

bigbad86


sasamajstor

Malo vise propusta vazduha nego original znam iz iskustva ja sam vec dva puta pravio na VFR-u ali radi i sluzi svrsi odlicno.

isterivac

Ok, neka i malo vise propusta od fabrickog, ali ga sigurno mnogo bolje filtrira od K&N
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!