Glavni meni

Prva zvanièna trka - Moped Endurance Cup 29-30.07.2017.

Započeo Gašpar, 03 Jul, 2017, 17:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Nakon eksperimentalne trke koja je pro¹la odlièno, odluèili smo se da Moped Endurance Cup za¾ivi, pa æemo stoga jednom meseèno gledati i voziti najmanje jednu trku.

Prva zvanièna trka, koja æe se bodovati za Cup voziæe se u noæi izmeðu 29. i 30. jula. Ovog puta start je planiran za 23:00 kako zbog vozaèa, tako i zbog publike koja je posle 3 izgubila strpljenje.

PRAVILNIK ÆE BITI DEFINISAN NAJKASNIJE DO 09.07. ALI ÆE BITI USKLAÐEN SA PRETHODNIM.

Vidimo se  [pobednik] [pobednik] [pobednik]

Hurricane


Andreja

I ja sam u tri oti¹ao, danima ne mogu da se naspavam a imao sam vrlo dinamièan vikend, koji se, uprkos poslu, zavr¹io danas :)

Samo uvedite telemetriju i one transmitere, kako li veæ, glupo je odokativnom metodom meriti krugove...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gašpar


Gašpar


zemunboy


Hattrick

Ovo postaje bas pravi kup, samo napred, super prica.  :D [thumb_up]

Gašpar


Gašpar


Gašpar


motoklasik

#10

Dok ne pocne trka, mala digresija, kada je vec budzenje Automatika u pitanju... mozda ce nekome biti zanimljivo...

Godina 1972. (da li je moguce, pre skoro pola veka...)
Tomos automatik od Bozidara Petrovica -  Boze Nosa koji je spremao za trke na sajmu.

Fastbek iza sedista je napravljen od fara sa MZ-a, koji je za te potrebe presecen uzduzno.

Rezervoar je original sa Automatika (koji je originalno stajao na nosacu iznad zadnjeg tocka), ali je za ovu priliku presecen poprecno i navaren je umetak po sredini da bi se izduzio i izgledao "trkacki".

Na trecoj slici je Boza sa tim Automatikom u dvoristu na Vozdovcu.











Kad smo vec kod "budzenih" Tomosa evo jos jedne slike, isto iz 1972. godine.
Doduse, ovo je T-12 od Ljube Milenkovica sa Banjice.
Rezervoar je prepravljen tako sto je presecen po pola i donji deo je odstranjen, da bi dobio "sportski" izgled.
Svasta se tada radilo, danasnjim klincima to deluje nezamislivo...

(kliknuti na sliku za povecanje):




Na sledecoj slici je Igor Rados koji sedi na Tomos automatiku koji je spremao za svog komsiju Silju,
da se trka na Kupu automatika na Beogradskom sajmu 1979/80 godine:









ЯЭВОЛУТИОН

ziveo sam kao klinac na 50 metara od Igora....secam se tomosa ali i dalje placem za polutkom tufnastom ....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

misa-pei

Seæam je se... Samo ¹to sam mislio da je 250
Država je najveći neprijatelj naroda

krsta63


Hurricane



motoklasik


Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Jul, 2017, 15:28
....secam se tomosa ali i dalje placem za polutkom tufnastom ....


Polutke...

Pocetkom 80-ih godina bio je specijalitet da se u klasi 175 vozi takozvana polutka. Nikome u svetu to nije padalo na pamet, osim takmicarima u SFRJ, u cemu su su, opet, prednjacili nasi iz Srbije.

Na jednoj medjunarodnoj trci na Grobniku ode pok. Dragan Stankovic - Stankara (kasnije i predsednik MSS) u boks fabricke ekipe Yamahe da malo poprica, znao je dobro engleski, i rec po rec, Stankara kaze da nasi voze trkacku Yamahu u klasi 175 ccm.

-Koliko cilindara? - pita japanac.
-Jedan.

Japanski mehanicar se razrogaci, kategoricno pocne da tvrdi da to ne postoji, Stankara se cudi, valjda zna sta ljudi voze i na kraju dovede Japanca u nas boks da mu Radovan Stanojevic - Gedza (kasnije i potpredsdnik MMS) pokaze motor.

Gedza pocne da objasnjava, Stankara prevodi, kako je resio problem podmazivanja drugog neaktivnog kolena i lezaja radilice i deklu kojom je to zadihtovao odozgo (rec je o dvotaktnom motoru koji se inace podmazuje uljem iz goriva), pa onda kako je empirijskim putem (tj. iz "sto" pokusaja) dosao do tacne tezine i mesta tega za potiranje vibracija koje su se posle zahvata uklanjanja jednog klipa i klipnjace javile... i jos kojesta.

Japanac slusa, usima ne veruje, ali sve to i vidi uzivo, motor radi, vrti se kao lud, funkcionise. Otisao je nazad mrmljajuci nesto verovatno na japanskom i trljajuci oci...

Inace, ta popularna tzv. "polutka" u klasi 175 je bila Yamaha TZ-350 kojoj je bio odstranjen jedan cilindar....




ЯЭВОЛУТИОН

zanimljiva je prica kako j euopste doslo do toga....u klasi 175 se racunalo na MZ, CZ i poneki stariji nemacki dvotaktni motorcikl koji je tada bio dostupan....125 ccm japance je bilo neiplativo dizati na 175 a 250 skoro nemoguce spustiti na 175....ali ako 350 ustrojis za jedan cilidar, klip, klipnjacu, preturpijas kontra teg i zadihtujes rupu uz dodatak zejtina da meze lezajeve....onda si dobio vise nego superioran motor u klasi....uzevsi u obzir da su tz350 polako umirale na zapadu i da ih je bilo neiplativo reparirati,,,,one su bila jako jeftina opzicja za trkace u toj klasi....sa minimalnom doradom....skoro bez novca....i jos prodas karburator nekome za cz :)

ja sam oduvek zeleo da kupim jednu iz nostalgije...ne da je vracam na 350 vec da je ostavim na 175....kao zalog za neki buduci muzej motorcikala....koji nam zapravo ne treba....kome jos trebaju ti stari motori, osim strancima......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11