Glavni meni

Planiranje puta za Grcku sa Rieju RR50.

Započeo Stefano-89, 25 Jun, 2016, 00:55

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Stefano-89

Pozdrav svima
Ovako vec neko vreme planiram da krenem sa motorom na more,ali imam jedan problem kako izbeci autoput,zato sto motor ima 50cc. [policaja]
Gledao sam preko Google map posto ima opciju da se izbegne autoput i naplatne rampe,izbacio je puteve iz Beograda koji ide skoro uz sam autoput i koji ima 778km pa onda jedan put gde se iskljucim sa tog puta koji ide uz sam autoput na Nis pa Pirot i preko Bugarske on ima 878km,i najduzi koji ide preko Pozarevca pa Zajecar i onda na preko Bugarske.
Da li se uzdati u taj put sto ide uz sam autoput ili izabrati duzi put [neampojma]





Mik

Nemoj to da radis zapreminom 50ccm!

Stefano-89

Citat: Mik poslato 25 Jun, 2016, 01:05
Nemoj to da radis zapreminom 50ccm!

Prelazio sam dosta sa njim ima vodeno hladjenje brzina oko 100-110,mislim on ima oko 80cc,47 cilindar :)

Jefta

Ako imas zeleni karton mozes kroz Makedoniju, a ako nemas onda idi kroz Bugarsku, ali nemoj ici kroz Djerdapsku klisuru pa preko Negotina i Zajecara, vec do Nisa i onda Nis Pirot Sicevackom klisurom.

Slobodno idi ovim koji ide uz autoput, to su ranije bili jedini putevi pa su samo logicno odlucili tu napraviti i autoput jer je zemljiste i reljef najpogodniji. Zasto izmisljati tocak kada sve tu je vec dostupno.
Koliko dana planiras da vozis do Grcke?

Racunaj da ce ti trebati dosta vise vremena posto ides lokalnim putevima i verovatno ces morati da razdelis na dva ili vise dana. Generalno kada ja putujem izbegavam autoputeve osim ako bas moram negde da stignem u dogledno vreme ili pada kisa tako da nije problem autoput svi ga izbegavamo.


Stefano-89

Citat: Jefta poslato 25 Jun, 2016, 01:13
Ako imas zeleni karton mozes kroz Makedoniju, a ako nemas onda idi kroz Bugarsku, ali nemoj ici kroz Djerdapsku klisuru pa preko Negotina i Zajecara, vec do Nisa i onda Nis Pirot Sicevackom klisurom.

Slobodno idi ovim koji ide uz autoput, to su ranije bili jedini putevi pa su samo logicno odlucili tu napraviti i autoput jer je zemljiste i reljef najpogodniji. Zasto izmisljati tocak kada sve tu je vec dostupno.
Koliko dana planiras da vozis do Grcke?



Uzeo bi zeleni karton..

Pa jos sam u planiranju,icicu verovarno u Septembru pa imam fore da vidim koliko cu da putujem.

DebeliZmaj

mislim ali morash da preoveris da
sa 49cc nemozesh preci granicu  ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

Podr¾avam te skroz, ljudi putuju kojekakvim sredstvima po svetu, 80cc je sasvim dovoljno, bitno je da ima¹ dovoljno vremena kao i osnovno poznavanje mehanike i samog motora.

Primeri! :D

! No longer available

! No longer available

Znam, znam, sad æe UFF opet da ka¾e da mi mladi ¾ivimo u Jutjubu i tako dalje... Ali SPOILER ALERT, ove klipove su snimili pravi ljudi, koji stvarno postoje! :P

Mo¾e 49ccm preko granice, samo ne sme na auto-put.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

DebeliZmaj

samo nek proveri
jebo sam cuo da ne pustaju
owim ove na malogranicnim
prevozima sto zivu u granicnom
pojasu ... al ako moze super
jedva cekam klipove :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gavrolini

Ljudi oobdju svet na biciklima zasto i ti ne bi mogao sa malim motorom. Nekada sau ljudi isli opusteno sa apencima na more. U svakom slucaju bravo za poduhvat.

DebeliZmaj

samo da ga ne ukenjaju sa pravilima i propisima
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

#10
ti si bre decko lud...  volis avanture
ja se time ne bih uputio na duze od 15km i tad da se pitam dal ce da rikne ili ko ce da te pokupi...

pa bilo je lepo poznavati te ovih 27 sekundi koliko mi je trebalo da procitam pitanje...

jesi napisao testament?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Stefano-89

Citat: DebeliZmaj poslato 25 Jun, 2016, 02:00
mislim ali morash da preoveris da
sa 49cc nemozesh preci granicu  ...

Da to cu videti sa AMSS,trebalo bi da moze kad su sa skuterima od 50cc isli za Crnu Goru :) 

Jefta

@Sszgo
Covek je pitao za savet,ali posto ti nigde nikada nisi putovao motorom onda i nemas sta da ga posavetujes.
Bespotrebno komentarisanje da li je neko lud ili ne i da li da putuje svojim motorom (koja god da je marka). Jebiga nemamo svi nove motore i svako putuje sa onim sto ima.
Jesi li imao nekada kineski motor? Jesi li ga odrzavao pa da znas da li ce da rikne ili ne?

Stefano-89

Citat: Andreja poslato 25 Jun, 2016, 03:58
Podr¾avam te skroz, ljudi putuju kojekakvim sredstvima po svetu, 80cc je sasvim dovoljno, bitno je da ima¹ dovoljno vremena kao i osnovno poznavanje mehanike i samog motora.

Mo¾e 49ccm preko granice, samo ne sme na auto-put.
Za svaki slucaj cu da uzmem u AMSS clanstvo sa slepanjem i jos nekim stvarima kod nas i u inostranstvu  ako bas zaglibi da se vadim :D ali mislim da bi moglo da se uradi podelim na dva tri dana put za odmor :)

Jefta

Da znas to AMSS osiguranje je dobro imati, ali nece te slepati iz npr Grcke za Beograd, ali ce te slepati u Grckoj npr ako stanes na putu do prvog servisa.
Obavezno podeli na vise dana jer je ova kilometraza i za kola na autoputu velika.

Malenov

Nisam dugo na forumu ali vec mogu da provalim lokalne seratore. Ne obaziri se... Svaka cast za poduhvat. Samo napred.

Stefano-89

Citat: Jefta poslato 25 Jun, 2016, 08:44
Da znas to AMSS osiguranje je dobro imati, ali nece te slepati iz npr Grcke za Beograd, ali ce te slepati u Grckoj npr ako stanes na putu do prvog servisa.
Obavezno podeli na vise dana jer je ova kilometraza i za kola na autoputu velika.
Pa to,makar do servisa jel bi kozu odrali tamo slep sluzba.
najverovatnije dva dana cu za put.
Zna neko sta treba da se ima od opreme za MK i Grcku?

mi¹ko_kolo

Ni¹ta. Za ne daj Bo¾e, kupi¹ onaj najmanji PP aparat i dr¾i¹ ga na dostupnom mestu. Uzmi fluo prsluk jer æe te (verovatno) hvatati mrak i zbog svoje brzine da bude¹ uoèljiviji. Spremi dosta muzike u telefon i neka ti je sreæan put.

Stefano-89

#18
Citat: miško_kolo poslato 25 Jun, 2016, 15:01
Ništa. Za ne daj Bože, kupiš onaj najmanji PP aparat i držiš ga na dostupnom mestu. Uzmi fluo prsluk jer će te (verovatno) hvatati mrak i zbog svoje brzine da budeš uočljiviji. Spremi dosta muzike u telefon i neka ti je srećan put.
Hvala :) znaci ne treba prva pomoc itd?

mi¹ko_kolo

Iskreno - nemam pojma. Ako ima¹ neku, ti ponesi. Vi¹e zbog sebe nego zbog pandura. Ionako te niko neæe zaustavljati bez potrebe. Mene nikad niko nije zaustavio u Grèkoj, a ni u Makedoniji.  Nemoj praviti prekr¹aje - niko te neæe dirati.