Glavni meni

Auto-moto slep

Započeo Kengur, 21 Decembar, 2015, 16:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kengur

Ako nekom treba prevoz auta ili motora neka vika..
Sa drugarom vucem neku prikolicu u zadnje vreme, uskoro bi trebali i da uzmemo prikolicu za 3 motora. Bice u ponudi i putni kombi uskoro, samo da se ocarini. :)

063/200-462   Nikola.  Samo mu recite da vam je Kengur dao broj.

Ili okrenite mene pa cu ga ja pozvati.  066/5544-321

Kengur




Pre par dana je vozen neki harly za NS.

Bishke

You should do one thing every day that scares you

dzimika

kengur verovatno u naturi :P

bigbad86

Ako auto vuce auto na prikolici, onda treba E kategorija? ili samo BE?

dzimika

BE je samo do 3,5t tako da zavisi od tezine auta i prikolice da li mora E ili ne

Bishke

Citat: dzimika poslato 21 Decembar, 2015, 18:20
kengur verovatno u naturi :P


Kapiram da nece komsu sa Avale ;D
You should do one thing every day that scares you

Lazic

Citat: Bishke poslato 21 Decembar, 2015, 18:45
Citat: dzimika poslato 21 Decembar, 2015, 18:20
kengur verovatno u naturi :P


Kapiram da nece komsu sa Avale ;D
Za dobru svinju nema lo¹ih pomija... ;D

bigbad86

Citat: dzimika poslato 21 Decembar, 2015, 18:42
BE je samo do 3,5t tako da zavisi od tezine auta i prikolice da li mora E ili ne
3.5 tone sve ukupno? Vucno vozilo i prikolica sa tovarom. Negde procitah da vozilo koje vuce ne sme da bude lakse od tereta. Tipa tezi auto na prikolici od auta koji vuce.

joka

Taèno! Te¾ina vuènog vozila mora biti te¾a od, prikolice i tereta.

dzimika

Pazi logicno je sa neces sa korsom vuci pasata na prikoloci, ali ljudima svasta padne na pamet

jevta

Po¹to sam ja ne edukovan iz ovog dela molio bih da se uka¾e na deo zakona koji je to tako uredio

bigbad86

Kolko vidim gore je kengur nakacio neki veliki auto na prikolicu, cenim da je on sa prikolicom tezi od pasata.

sremac

Citat: jevta poslato 21 Decembar, 2015, 21:14
Po¹to sam ja ne edukovan iz ovog dela molio bih da se uka¾e na deo zakona koji je to tako uredio

ima pravilnik o dimenzijama , sad mislim da prikolica + auto ne smeju biti tezi od vucnog vozila za vise od 50%
budala na leru, mudonja u kontra smeru

bigbad86

E to je vec prihvatljivo, posto svaka auto prikolica ima svoju kocnicu.

jevta

A ¹le¹er od 25 tona koga vuèe kamion od par tona

sremac

za ¹lepere ne znam ali za B kategoriju ne bi smelo sve skupa da prelazi 3500kg

budala na leru, mudonja u kontra smeru

bigbad86

Citat: jevta poslato 23 Decembar, 2015, 16:27
A ¹le¹er od 25 tona koga vuèe kamion od par tona

Al truk ima 10 tockova, plus 6-8 na prikolici a i dizajniran je da tegli. Obican auto nije.

joka

Citat: jevta poslato 21 Decembar, 2015, 21:14
Po¹to sam ja ne edukovan iz ovog dela molio bih da se uka¾e na deo zakona koji je to tako uredio
Nije edukacija u pitanju, nego propisi, to uèi¹ kad pola¾e¹ za C i E kategoriju. Najèe¹æe trukovi, ili traktori imaju po ¹est toèkova, i nose pored svoje te¾ine i 30% tereta polu prikolice, a nose bez posebne registracije dva vagona tereta. Auto kao vuèno vozilo nosi i do 25% tereta vuèene prikolice za prevoz, zbog toga mora biti te¾ina tereta i deo prikolièinog tereta lak¹a od auta koji vuèe teret, a sve u zavisnosti, dali prikolica koja nosi teret ima ili nema naletnu koènicu. Ima dosta toga pisano i u novom zakonu o bezbednosti saobraæaja, koji je obrazac za kaznenu politiku. Ne znanje propisa ne oslobaða od prekr¹ajnog postupka, tako i uèimo, naravno na svojim gre¹kama.     

Kengur

Pojma nemam koja kategoruja treba, vuce ili drugar ili njegov cale. A imaju ja mislim sve kaegoruje, osim A :)
Naplacujemo kako moramo, kes, natura kurave sve je u opciji :)

Evi sad smo nekog pasata kupusara dovukli...