Glavni meni

zamena ulja

Započeo sasa ns 1, 12 Novembar, 2015, 01:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

treba da menjam ulje na kraju sezone i razmisljam o tome da li je nekako moguce ispustiti makar 95% ulja ili svih 100% a da se ne otvara motor.Konkretno na versisu malom ide 1,7 bez filtera  1,9 sa filterom i 2,4 kompletno suv. To znaci da posle ispustanja ulja ostane pola litre starog ili ti 25 %.Svojevremeno sam pokusavao da zagrejano ulje ispustam po 2 sata nabocnoj nogari i to tako sto kad iscuri ulje da treba vremena da se nakupi jedna kaplica ostavim motor i svakih 20 minuta dodjem i motor nagnem na sebe i na jednu i na drugu stranu..Tad  ponovo krene mlaz uja ali ne tako jak ,posle jedno 5 puta vise neide nista.Gde e zadrzi ostatak ulja ili sam ga ja celig ispustio  posto kad uspem  2 litre a ne 1,9 ulje dodje do pola prozorcica.Da li ako se ima vremena je bolje ispustati  ladno ulje recimo kad sad zahladi i nevozis nedelju dana da li se svo ulje slije dole ili ne , pa ga onda ostavis jedno 2 dana i tek onda nalijes sveze ulje.Da li i e tom proceduom nesto dobilo.ili je bolje ispustati toplo i ostaviti dva dana

Slaninar

Nemoj se time optereæivati. Mo¾e i generalna posle svake vo¾nje, ali daleko od toga da se to isplati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

ulje ostaje u sistemu...uljni kanali, uljna pumpa, dzepovi u glavi....ako vec hoces onda uzmi 4 litre ulja i promeni dva puta....ostace jako malo starog....nekada je postojao ispirol....reciklirano ulje niskog kvaliteta koji je sluzi za ispiranje blikova motora.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


sasa ns 1

to sam vec radio sa abrom za ispiranje ali mi opet nije jasno da li mora da ostane 25% ulja ili u mom slucaju pola litre u motoru to mi je nesto mnogo,ili je bolje ispustiti hladno ulje ako vec gore mora da ostane, onda mi je logicki da ce vise izici ako sve sto moze se slije pod gravitacijom nego ako ga guram opet po celom agregatu kad ga upalim

Slaninar

Citat: sasa ns 1 poslato 12 Novembar, 2015, 11:11
to sam vec radio sa abrom za ispiranje ali mi opet nije jasno da li mora da ostane 25% ulja ili u mom slucaju pola litre u motoru to mi je nesto mnogo,ili je bolje ispustiti hladno ulje ako vec gore mora da ostane, onda mi je logicki da ce vise izici ako sve sto moze se slije pod gravitacijom nego ako ga guram opet po celom agregatu kad ga upalim

Najbolje da rastavi¹ ceo motor kad god menja¹ ulje, sigurno je sigurno. Ovako, kad ostane èetvrtina starog ulja, neæe trajati ni 200.000 kilometara agregat!  :)    Jo¹ ako se pridr¾ava¹ fabrièkog uputstva, pa ne menja¹ ulje na svake 3000 km... cccc.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

grber

Usisivac spojis dole da povuce svo ulje i miran si  ;D

Darko

Bez veze pitam , zbog cega bi hteo bas bas svo da ispustis ?!

mrle

nagne¹ motor na stranu i odvrne¹ najni¾i ¹raf na dekli... mo¾da

Glava Dole

Ja sam moj upalio na sekundu bez filtera ulja kad sam menjao (ali ovo stvarno pazljivo bukvalno odma kill swich na off cim se motor javi, samo koliko da zavrti malo brze da uljna lepo povuce), i isterao je jos pun mlaz ulja tako a da mu fali nece nista jer jer ipak to vec sve podmazano i neces da ga vozis tako... al ja sam to radio jer sam sipao potpuno drugo ulje a ako ostaje isto nema nikakve potrebe zamarati se sa tim :)

UFF

Citat: Darko poslato 12 Novembar, 2015, 14:21
Bez veze pitam , zbog cega bi hteo bas bas svo da ispustis ?!

pa zbog cega uopste menja ulje?
zato sto je staro a ako vec sipa novo zar nije bolje ispustiti svo staro?
ako nije onda prilikom zamene mozes samo litar da ispustis i da dolijes litar novog i eto zamenio si ulje i jos ustedeo :D

Darko

ma ok . ok i kod motora kod kojih ide 4l ulja , pa dal je isopustio 3 ili 4 litra ...

ali , da li je ispustio 1,9 l ili 2 l ....  jbg

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 12 Novembar, 2015, 18:52
...mislim da je ovde u pitanju stari dobri OCD...   ;D
https://en.wikipedia.org/wiki/Obsessive%E2%80%93compulsive_disorder



:)

Kod mog motora ostaje gotovo litra - 3,5 l sa komplet otvaranjem motora, a 2,7 l sa zamenom filtera (2,5 l bez zamene filtera). Ne najbolje re¹eno, ali ne bih se ni u ludilu cimao sa ispiranjem, kamo li sa otvaranjem motora zbog toga. Ne fali mu ni¹ta veæ Bog te pita koliko kilometara.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

Pa o tome i pricam. Znaju ti u fabrici sigurno da ostaje malo , da nesto steti sigurno bi drugacije resili. Slazem se da treba ispustiti sto vise , ali sad da razbijaas glavu s tim , ostavljas motor dva dana da se cedi - van pameti

ЯЭВОЛУТИОН

ili otera majstor da mu zameni ulje...neci ni znati koliko je izaslo i ikoliko je sipao....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko


sasa ns 1

vidim da sam izazvao polemiku ali hteo sam da saznam da li postoji nei nacin da na kurvaka ispustis skoro celu zapreminu ulja,setih se da je osamdesetih na glavnoj nisovoj pumpi u novom sadu postojao usisivac za ulje ,izvadis sipku za merenje gurnes sipku i ussisas ulje,ali u to vreme se menjalo ulje na 5000 a filter na 10000 pa si mogao elegantno bez srafljenja i prljanja da promenis ulje na pumpi a oni taman dobiju staro za dalju preradu

ЯЭВОЛУТИОН

i dalje ne usisas svo ulje...samo ono iz kartera....ne razbijaj glavu....i nemoj gledati st apise u knjizi....nikad ni u suv motor ne stane litar ulja vise nego pri zameni..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac