Glavni meni

Komp na kredu?

Započeo nuadal85, 23 Oktobar, 2014, 17:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nuadal85

Citat: Slaninar poslato 23 Oktobar, 2014, 23:06
SSD je jo¹ uvek preskup za to ¹to nudi. I i5 je sasvim dobar za veæinu namena, uz stabilan rad i manje grejanja.

Napajanje i ploèa, posebno napajanje, su komponente na kojima se èesto ¹teti kod gotovih konfiguracija, a posle stalno problemi, raèunar radi nestabilno.

ssd je 8000 :) ram mi je 27000.. nije preskup.. mislim da sam dobro izabrao i mb i napajanje? :D

nuadal85

Citat: UFF poslato 23 Oktobar, 2014, 22:30
jel mora novo i toliko nadrkano?

mogu ja da ti nadjem poprilicno jaku polovnu masinu za malu kintu pa ti pojacaj sta mislis da treba

ne mora novo.. samo da nije mining graf ;) sta imas u ponudi? nadrkano bi trebalo

Djerma

Au brate,a za sta tebi konkretno treba komp? o.O

Taraba

Da igra igru iz 2005.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gvozden

Posle kad pravim specifikaciju za Adobe ljudi se krste i misle da sam lud.....
Isto bih izabrao intel, ali si  mogao i jeftiniji cpu da uzmes...Ne znam koliko ti treba multitask.
za monitor pogledaj Dell-ovu ponudu, mislim da je skuplji (za 29`)  6.000.

Hattrick

Citat: Djerma poslato 24 Oktobar, 2014, 00:55
Au brate,a za sta tebi konkretno treba komp? o.O

Malo tablic, malo word  ;D

Djerma

Brate,nadjes neku am2 ili 3 sa procesorom 6+,roknes 4gb rama,kupis neku grafiku od 2gb i zavrsis posao.To radi,ubija!Posle skupis jos neku kintu i roknes jos 4gb rama

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Itekako znaci za render. Velika je razlika u odnosu na klasican HD u brzini rada. Pored brzine podizanja programa. Samo za plocu i napajanje nikako ne stedi, i nikako ne uzimaj neke polupoznate varijante...
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 24 Oktobar, 2014, 13:24
Itekako znaci za render. Velika je razlika u odnosu na klasican HD u brzini rada. Pored brzine podizanja programa. Samo za plocu i napajanje nikako ne stedi, i nikako ne uzimaj neke polupoznate varijante...

Ja se kunem u Seasonic i Gigabyte. Koliko god bilo preporuka i dobrih iskustava za manje skupe, a "isto dobre", nekako prelomim i kupim to. Jo¹ se nisam pokajao (da ne ureknem pu pu).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Asus ili gigabyte, svejedno, ne moz da se pogresi, samo da naravno nisu ni njihov low end. Napajanje chiftec ili cooler master...

Ja imam ovo... http://www.asus.com/rs/Motherboards/M5A99X_EVO_R20/
I miran sam sa tim bar jos 5 godina....
Smrt SVIMA!!!!

nuadal85

Citat: monsterbnt poslato 24 Oktobar, 2014, 13:34
Asus ili gigabyte, svejedno, ne moz da se pogresi, samo da naravno nisu ni njihov low end. Napajanje chiftec ili cooler master...

Ja imam ovo... http://www.asus.com/rs/Motherboards/M5A99X_EVO_R20/
I miran sam sa tim bar jos 5 godina....


ako pogledas moju konf videces da sam BAS tu plocu hteo! Napajanje je full, pogledaj samo :)

castor

Citat: Slaninar poslato 23 Oktobar, 2014, 23:06
SSD je jo¹ uvek preskup za to ¹to nudi. I i5 je sasvim dobar za veæinu namena, uz stabilan rad i manje grejanja.

Napajanje i ploèa, posebno napajanje, su komponente na kojima se èesto ¹teti kod gotovih konfiguracija, a posle stalno problemi, raèunar radi nestabilno.

Nije SSD vi¹e toliko skup. SSD od 128 GB ti je sasvim dovoljan za sistem i programe (sad je tu oko 100 ojra). Ima¹ da bira¹ Kingston HyperX seriju (ima¹ plavu i crnu, ima¹ 3k i 5k), ima¹ Samsung 840 Pro i Evo (sad æe da stigne i 850 za koji ka¾u da ubija kako radi), ima¹ i Micron-a C4 ili ove novije. Ovo je ono ¹to se izdvojilo u poslijednje vrijeme, ostalo treba da se probere.

Ja veæ treæu godinu derem Micron C4 128 GB na ljapatopa (èita 500, pi¹e 200 MB/s) i kad sjednem na ma¹inu sa obiènim diskom - osijedim dok doèekam. Po meni se definitivno isplati ulo¾iti tu kintu za SSD. Slijedeæa ma¹ina æe mo¾da samo da ima veæi, ali i ovaj mi zvrji prazan kad je samo sistem i programi na njemu, pa je zauzeæe oko 47 GB.

©to se napajanja tièe, po meni, Chieftec, Cooler Master, Seasonic - ali obavezno gledaj gdje uzima¹, jer su svi postali pizde na reklamacijama i rje¹avanju problema koji su do njih...
It's the ride that matters, not the bike…

Taraba

SSD Kingston 120GB - 70€.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Slaninar

Chieftec nije ¹to je bio. Veæ nekih 4-5 godina koliko znam. Seasonic, pa par praznih mesta iza. Ali i ko¹ta.

SSD jo¹ mo¾e da èeka po meni. 1TB magnetnog, obiènog i 70 do 100 evra u d¾epu za bolje napajanje, grafièku, vi¹e RAMa. Dobar USB 3.0 eksterni disk se uzme za te pare. I tako dalje. Naravno, ko ima novaca, svakako je lepa stvar.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen