Glavni meni

ne znam sta je problem :@

Započeo beli-nsr, 03 Januar, 2013, 19:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

beli-nsr

Kupio sam nsr 2008 i nikakvih mehanickih problema nisam imao do pre par meseci...od 2008 do 2011,samo sam jednu svecicu promenio u tom periodu,motor radio sa ngk br10es ili ecs(ne bitno)-perfektno,jednom zamastila,ocistio,drugi put isto,bacim stavim drugu i to neku znj,ne secam se koja je,ngk nije to znam i picio do 2011 gde nisam stizao i nikad nista...posle je motor pauzirao zbog finansijskih problema(bile lose gume,plocice kocnica i jos po koja sitnica) i pocnem ja u 2012 da sredjujem,stignu mi gume,karike,svecica,plocice,filter itd iz austrije,sve po katalogu,genuine honda,skupljao pare za dalje,vitlao majstora,nasao,cuo sve najbolje itd,odem kod coveka,dog. se tako i tako,covek odradi sve super i registrujem i teraj...posle nekih mesec i po dana,meni motor pocne da trokira i ugasi se...ja u cudu,sta mu bi???i razvrnem ja svecicu,da proverim varnicu-jok!Prvo sam se skenjao,otislo nesto,ne moguce,nova je svecica(jos ona sto trpi vecu temperaturu ili sta vec)...ja opet probam ono baca na sve strane,samo na nju nece...preguram ja motor sa pola lacarka do posla,ocistim svecicu,upalim,odradi,ugasi se...opet dizi rezervoar,guraj ruku,jebi se,razvrci skinem ocistim radi...ja sa posla direkt u moto max po svecicu,medjutim,prelazim prugu i on bup-opet...mrtav...skinem svecicu,ocistim-opet mrtva...odguram ja kod drugara motor,pa pesice u mmx...uzmem 2 komada,ali obicne ngk,bez kurca elektroda i temperatura...zavrnem na motor,upali odmah,radi savrseno...predjem 500-1500 km i opet isto mi se desi...da proverim svecicu-opet mrtva...nisam ni hteo da cistim,bacim,stavim novu...i ja bum,opet u mmax...daj jos 2...zaboravio sam da napomenem,upalila mi se lampica od ulja i ja dok sam do posla,nisam imao pare kod sebe,pa kuci,pa posao,ne radi nista u 6,pa onda tek da kupim ulje...kad krk,zatvoreno,nemam gde,ja na pumpu,daj ulje za 2t,nemamo...sledeca-imamo samo mineralno...daj,nema veze,pa kad istrosim sipacu drugo...naspem ja i tako vozio,posle izvesnog vremena mi se desavale te gluposti,pa sam mislio da je i zbog toga,ispustio,sipao sintetic,medjutim NIJE...e sad,da se nastavim na pricu,kupim ja 2 svecice,i kod majstora...tako i tako,sipao to i to,ovako onako...zakljucak,karburator(rekao sam i da sam cackao oko njega,cistio od prljavstine,koje i nije bilo puno i samo ler gas,inace sve stoji od kako sam kupio)...i sredi on karburator,sve ok,lepse radi motor,ja srecan,platim i teraj...kad opet...mrzelo me da opet davim coveka,zamenim ja opet svecicu i tako do danas...lepo vreme,aj da se provozam malo,sva sreca 600 metara od kuce,pa sam uzeo od burazera svecicu i dosao nazad....sta to moze da bude problem?nikako mi nije jasno... [neampojma]

Havarisan


mkt

auhhhhhh izgubih se u pisaniji

Havarisan

probaj mozda drugi karburator. kakva je kompresija?

beli-nsr

ok,znam ja to...ali kako da crkne 7 komada za kratko vreme?to je problem...

Havarisan

probaj da nadjes neku staru svecicu od nekog za probu. desavalo mi se 1000 puta da odmah crkne nova svecica. verovatno los kvalitet NGK, itd

beli-nsr

pa sad bas ne znam,stavljene su nove karike,stare su bile ok,mogle su jos,cilindar isto ok,to mi je majstor rekao...ali sam ubacio druge,kad sam vec uzeo...a stavljao sam i straru,koriscenu i opet crkne...e da,desi se da nekad ispuca,sta je tu razlog?

beli-nsr

mislim,kad se desi ta zajebancija,ocistim svecicu i vratim,upalim i ispuca jednom i tu je kraj svecici...ali ne svaki put...1 u 10 puta...

ЯЭВОЛУТИОН

Ma kompresija....da li si razmisljao o tome da dolijes malo friske kompresije....ne znam da li U T&G Kompreshnu imaju jos na zalihama ili treba da im stigne ovih dana.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

con3

Citat: revolution poslato 03 Januar, 2013, 21:28
Ma kompresija....da li si razmisljao o tome da dolijes malo friske kompresije....ne znam da li U T&G Kompreshnu imaju jos na zalihama ili treba da im stigne ovih dana.
Ima zvao sam juce ali mora da se malo saceka dok prodju praznici da bi slali

bokilic

kompresija,moras da dolijes malo tecne kompresije, stara se osusila motor radi skoro pa na suvo, i to ti ubije svecicu,jeb uff sad nije tu a mislim da on ima taj forumski adapter...
brmmmm

ЯЭВОЛУТИОН

ne moze na adapter...2t je sa mesacem, dakle teba onaj tip TK2t ....ujedno i ulje za mesavinu i tecna kompresija....ali mora pre toga da istoci iz rezervoara staru i da ozraci sitem i istera ostatake starog ulja....mislim da je aparat kod Gaspara....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bokilic

brmmmm

Gašpar

Kod mene je set adaptera, ali nisam u Beogradu do ponedeljka. Jedino da posaljem autobusom...

misa-pei

Kod Ga¹e su adapteri, a kod mene je aparatiæ za izvlaèenje kompresije i ulja. Imam i nekoliko neotpakovanih fla¹a kompresije, znaèi, nije pretakana iz bureta.
Sa jednom fla¹om, voziæe se bar 10 godina, ako je pravilno èuva otvorenu.
Država je najveći neprijatelj naroda

TT600

-Proveri filter za vazduh ( taj sto si menjao, ako sam dobro razumeo u prvom postu, uporedi sa starim - proveri mu nekako gustinu - kompresor, ... )
-Otkaci mesac za 2t ulje, zapusi ulaz od mesaca na karb. ili usisnoj gum. flansi ( neznam tacno gde je na tom modelu ) , prespoj creva izlaz iz pumpe mesaca u crevo ulaz i napuni uljem - da mesac ne vrti na suvo i napravi mesavinu rucno 2 % nekog kvalitetnog ulja i probaj tako. Hoce da spaljuje svecu ako dobija previse ulja

TT600

Auu, al slabo klavirim ovih dana  [glavazid]

Jel ovo neka navlakusa ?

Dukags

Izvini za off samo da pitam jel adaptere za kompresiju? uzeo bih i ja jedno litar dva te redje kompresije do proleca, na leto cu da sipam onu guscu - tvoj slucaj me podseca na tomos ili jawa rikavela varijantu uvek sam nosio rezerva svecu po dzepovima, ne znas sta mu je al kad mu zamenis svecu jos malo kotrlja...  [slomljenzid]

BANE BROTHERHOOD

PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

perlx

Kod Gase su 4t adapteri, 2t imamo samo 1 i nije na prodaju. Mada mozemo da ga pozajmimo drugu forumasu za ovu zamenu.

QQ Miso, kompresija ne sme da stoji u flasama, gubi svojstva :o