Glavni meni

Izlet u Bjelice

Započeo Roki, 19 Decembar, 2010, 21:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Roki

Posle povratka iz Ohrida gdje sam proveo ( fenomenalno ) produzeni vikend sa Duskom ( Kojot ) i Blazom planirao sam bio da nesto radim na vikendici ali...... pade kisa i nije se gore moglo ama bas nista radit ( ko mi vjeruje sam je kriv ) pa sam se vratio za Podgoricu.
Blazo predlozi da se malo provozamo do Bjelica.
Zasto Bjelice ?
Evo ovako smo dosli na ideju :
Blazo je od cuvene kuce Milica iz Bjelica a ja sam , kao mali, strasno volio da provodim ljetnje raspuste kod Djeda Mitra i Babe Jaglike Popivode (sada pocivajucih nazalost ) u Ljesevi Stup. Prica otud-odovut mi ti zamalo ispadosmo braca od tetaka ( hehehe negova izvanja tetka je moja daljnja ujna - ziva istina) i tako, posle skoro 30 godina ja ponovo krenuh za Bjelice.
Blazo ka Blazo, bira precice i kaze da nam je najbolje ( i najdalje) preko Niksica kuda i krenusmo. Na Bogetice zastoj pa mi krenusmo jos ljepsim, starim putem







onda preko NK, pored jezera







okreni obrni









stigosmo na Cevo ravno, gnijezdo junacko





Prelijepim putem kojim smo od Niksica vozili sreli smo jedno, da ne preceram 4-5 auta i 3-4 pjesaka
konacno stigosmo u Ljesev Stup pred kucom Djeda Mitra





dalje prema Resni











a posle toga svratismo i kod Blaza







kome je otac toga dana bio u Podgorici pa smo kafu popili u obliznjoj kafani Milica ( za koju mislim da je jedina FIRMA u krugu od ,bog te pita koliko kilometara)



Posle kafe svratismo i do cuvene crkve Milica koja je, kazu, jedina crkva sa puskarnicama i u kojoj je , braneci je 1714 godine od Turaka Cuprilic Vezira , poginulo 9 brace Milica sto je , cini mi se i Njegos opjevao







Kratko zadrzavanje na Simunju gdje je spomenik majcinom mi ujaku koji je poginuo u borbi sa Talijanima 1941. godine

.

Daljom voznjom kroz prelijepe predjele stizemo i do mjesta okle se pruza predivan pogled na DOLINU BOGOVA



gdje svracemo na kafu kod zeta mi i sestre i posle toga lagano po mraku za PG i u Long Round na pice.

[size=150]Na kraju moram priznati da je lijepo kad imas drugove koji mogu eskivirati sa posla pa ti organizuju ovakav izlet koji ti probudi sjecanja na tako lijepo a pomalo zaboravljeno vrijeme[/size]
Pustite me, pustite da odem,
bez pitanja kako, i za¹to, i dokle,
drumovi uvijek nekuda vode,
a ja sam nomadskom glaðu proklet.